X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook przeznaczy 10 mln dolarów na projekt identyfikacji deepfake

Facebook sfinansuje projekt Deepfake Detection Challenge, aby pomóc odnaleźć rozwiązanie dla wykrywania manipulacji z użyciem sztucznej inteligencji w wideo.

Facebook przeznaczy 10 mln dolarów na projekt identyfikacji deepfakeźródło: shutterstock.com

reklama


Facebook przeznaczy łącznie 10 milionów dolarów na prace badawcze i granty przewidziane w projekcie Deepfake Detection Challenge.

Deepfake = zagrożenie

Identyfikacja deepfakes, czyli filmów sfałszowanych cyfrowo przy pomocy sztucznej inteligencji, staje się coraz większym wyzwaniem. Możliwości technologiczne sprawiają, że są one realityczne i coraz trudniej jest rozpoznać, że prawdziwi ludzie robią i mówią fikcyjne rzeczy. Żadna organizacja nie może rozwiązać tego samodzielnie.

Z tego powodu Facebook wspólnie z organizacją Partnership on AI, Microsoftem oraz przedstawicielami środowisk akademickich ogłosił Deepfake Detection Challenge – projekt, który ma na celu ożywienie badań w tej dziedzinie i opracowanie ogólnodostępnych narzędzi służących wykrywaniu zmanipulowanych materiałów.

źródło: ai.facebook.com

Nowy projekt

W ramach projektu, Facebook finansuje prace badawcze i zleci opracowanie materiałów filmowych, które zostaną stworzone przy udziale opłacanych aktorów, którzy wyrażą zgodę na udział w projekcie. W tym zestawie danych nie będą wykorzystywane żadne dane użytkownika Facebooka.

Filmy te posłużą jako materiał badawczy i zostaną przetestowane podczas sesji roboczej, która odbędzie się w październiku w ramach International Conference on Computer Vision (ICCV).

źródło: deepfakedetectionchallenge.ai

Celem przedsięwzięcia jest opracowanie technologii, która sprawi, że każdy będzie mógł lepiej wykrywać, gdy sztuczna inteligencja zostanie wykorzystana do zmiany wideo w celu wprowadzenia widza w błąd.

Wyzwanie Deepfake Detection będzie obejmować zestaw danych i tabelę wyników, a także granty i nagrody, aby zachęcić do stworzenia nowych sposobów wykrywania i zapobiegania wykorzystywaniu mediów zmanipulowanych przez AI.

Start przedsięwzięcia

Start projektu planowany jest w grudniu bieżącego roku podczas konferencji Conference on Neural Information Processing Systems.

Projekt Deepfake Detection Challenge można będzie śledzić na stronie internetowej: https://deepfakedetectionchallenge.ai/

Źródło: na podstawie informacji prasowej

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail