X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kontrowersje wokół nowej aplikacji randkowej Facebooka

Czy warto powierzyć swoje życie uczuciowe Facebookowi? Jakie obawy pojawiają się w związku z Facebook Dating?

Kontrowersje wokół nowej aplikacji randkowej Facebookaźródło: newsroom.fb.com

reklama


Facebook uruchomił finalnie nową aplikację randkową. Pierwotnie działała jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Teraz jest dostepna także w 19 kolejnych krajach: Argentynie, Boliwii, Brazylii, Kanadzie, Chile, Kolumbii, Ekwadorze, Gujanie, Laosie, Malezji, Meksyku, Paragwaju, Peru, Filipinach, Singapurze, Surinamie, Tajlandii, Urugwaju i Wietnamie. W Europie pojawi się do początku 2020 roku.

Wokół aplikacji narodziło się jednak już wiele kontrowersji i powstały liczne artykuł z wątpliwościami na temat polityki prywatności.

Aplikacja randkowa giganta

Facebook Dating, to aplikacja randkowa, która od 5 września jest dostępna w Stanach Zjednoczonych. Proponuje ona użytkownikom profil drugiej osoby, która posiada podobne zainteresowania, bierze udział w tych samych wydarzeniach i należy do tych samych grup.

Dodatkowo aplikacja Facebook Dating umożliwia zintegrowanie z postami na Instagramie, a także zaobserwowanie wybranej osoby i dodanie do listy secret-to-secret.

źródło: newsroom.fb.com

Jak działa Facebook Dating?

Aplikacja ta w użytkowaniu przypomina serwis społecznościowy. Jeżeli konkretna osoba przypadnie nam do gustu, możemy ją skomentować albo polubić jej zdjęcie. Dzięki temu wtapiamy się w tłum innych znajomych.

Co ważne, aplikacja nie dopasowuje nas do osób, które posiadamy w gronie swoich znajomych – chyba, że dodamy ją do sekretnej listy Secret Crush.

Facebook zapewnia, że dane z nowej aplikacji randkowej nie będą wyświetlane do informacji publicznej i cała aktywność randkowa pozostanie jedynie na Facebooku.

Kontrowersje na temat Facebook Dating

Artykuły na temat nowej aplikacji randkowej Facebooka wciąż się mnożą. Co więcej, większość komentarzy na ten temat jest negatywna. Wszystko za sprawą przeszłości serwisu społecznościowego, który nie cieszył się dobrą sławą odnośnie ochrony danych wrażliwych swoich użytkowników.

Najnowsza afera związana z wyciekiem 419 milionów numerów telefonów osób korzystających z Facebooka również nie pomaga. Na jednym z serwisów możemy znaleźć też informację, że poprzez korzystanie z tej aplikacji, ludzie ze starszego pokolenia mogą ujawnić przez przypadek dane, które są tajemnicą.

Wielu dziennikarzy wyraża obawę o dzieci w wieku poniżej 18 lat. Wszystko dlatego, że Facebook wciąż nie potrafi sobie poradzić z kontami zakładanymi przez dzieci, które oszukują, że mają ukończone 13 lat i wpisują zawyżony wiek.

Inne problemy mogą łączyć się w wysyłaniem prywatnych zdjęć, także osób dorosłych, dostępu do informacji poufnych, a także preferencji życiowych użytkowników. Zarówno osoby z branży, jak również dziennikarze nie wierzą w ochronę tych danych. W internecie aż wrze na temat tego, iż może być to pierwszy krok do kolejnej afery Facebooka.

Czy zatem warto powierzyć swoje życie uczuciowe Facebookowi? W Europie przekonamy się o tym za kilka miesięcy.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail