X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ponad 180 kampanii zawalczy o złoto w digitalu. Zgłoszenia do IAB MIXX Awards 2019 zakończone

Zakończono zgłoszenia do MIXX Awards 2019. Jakimi kryteriami w ocenie projektów będzie kierowało się jury?

Ponad 180 kampanii zawalczy o złoto w digitalu. Zgłoszenia do IAB MIXX Awards 2019 zakończoneźródło: facebook.com/pg/IABPolska

reklama


Ponad 180 projektów zostało zakwalifikowanych do udziału w trzynastej edycji IAB MIXX Awards – konkursu na najlepsze digitalowe kampanie reklamowe. W połowie października rozpoczyna się etap obrad jury, które na drodze głosowania i obrad wyłoni nominowanych. Poznamy ich do 12 listopada 2019 roku. Gala rozdania nagród odbędzie się pod koniec listopada w Warszawie.

Konkurs IAB MIXX Awards

IAB MIXX Awards kierowany jest zarówno do agencji reklamowych, jak i reklamodawców, niezależnie od wielkości organizacji czy budżetu kampanii reklamowej. Do 13. edycji konkursu zakwalifikowanych zostało ponad 180 projektów.

Tak duża liczba zgłoszonych kampanii ogromnie nas cieszy. Odzwierciedla także historyczny moment, w którym wydatki reklamodawców na internet w Polsce przekroczyły wydatki na telewizję (badanie IAB/PwC AdEx Q1’12019). Wraz z dynamicznym rozwojem naszej branży  rośnie też odpowiedzialność za jakość działań na rynku reklamy internetowej. Zwycięskie projekty, które wyłaniamy w IAB MIXX Awards przyczyniają się do jej podnoszenia poprzez wskazywanie najlepszych praktyk i kierunków rozwoju – mówi Włodzimierz Schmidt, Prezes Zarządu IAB Polska.

źródło: facebook.com/pg/IABPolska

– Dobrym obrazem sytuacji rynkowej jest popularność konkretnych kategorii IAB MIXX Awards. Pod tym względem swój bardzo udany debiut zaliczyła nowo wprowadzona w tym roku kategoria Content Marketing. To w niej otrzymaliśmy najwięcej zgłoszeń. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też kategorie Best Use of Social Media oraz Innovation & Smart Solution  – dodaje Robert Wielgo, Członek Zarządu IAB Polska.

Co bierze pod uwagę jury konkursu?

Projekty zakwalifikowane do konkursu zostaną poddane ocenie jury, w skład którego wchodzi kilkudziesięciu przedstawicieli agencji, wydawców, domów mediowych. Eksperci będą rozpatrywać projekty jako całość, biorąc pod uwagę zarówno strategię, kreację, wykonanie i wykorzystanie mediów, jak również rezultaty i ROI. Nad przebiegiem głosowania czuwa audytor-firma PwC.

– W IAB MIXX Awards szukamy kampanii unikatowych. Muszą nie tylko najefektywniej zachęcać do interakcji z marką czy prezentować najskuteczniejsze rozwiązania, ale przede inspirować i wskazywać kierunki rozwoju branży. Takie wybitne kampanie mają szansę na złotą statuetkę. Wzorem lat ubiegłych nie zamierzamy stosować taryfy ulgowej, więc już sama nominacja w konkursie to ogromne wyróżnienie dla twórców projektu – komentuje Anna Iller, Branded Content Manager, Allegro, przewodnicząca jury IAB MIXX Awards 2019.

źródło: materiały od organizatora

Nominacje w 16 kategoriach zostaną ogłoszone do 12 listopada br. Zaś pod koniec listopada statuetki trafią do rąk tych, którzy dziś liczą się w reklamie. Podczas MIXX Awards zostaną także wręczone nagrody za dokonania – Reklamodawca Roku, Agencja Roku, Dom Mediowy Roku, Człowiek Roku, a także Nagroda za szczególne osiągnięcia życiowe.

Uroczystą galę poprzedzi MIXX Conference – wydarzenie prezentujące najciekawsze i najbardziej inspirujące case studies  kampanii nominowanych do MIXX Awards. Tematy prezentacji przedstawione zostaną na początku listopada.

Więcej informacji: www.mixx-awards.pl

Wydarzenie objęte jest akredytacją DIMAQ.

SOCIALPRESS jest patronem medialnym konkursu.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail