X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook rozszerza testy słów kluczowych w grupach

Funkcja filtracji wulgaryzmów i powiadomień o użyciu słów kluczowych w grupach przez członków została ulepszona. Czy pomyślnie przejdzie testy?

Facebook rozszerza testy słów kluczowych w grupachźródło: shutterstock.com

reklama


Filtr wulgaryzmów i wyszukiwanie słów kluczowych to opcje, które niedawno wprowadził Facebook. Wszystko po to, aby administratorzy grup członkowskich na tym serwisie, nie spotykali się z dodawaniem nieodpowiednich treści przez użytkowników. Teraz Facebook pracuje nad ulepszeniem tej funkcji.

Alert słów kluczowych

Funkcja alertu słów kluczowych została wprowadzona pod koniec zeszłego roku i jak wynika z postanowień o ich rozszerzeniu – sprawdziła się. Teraz została więc rozszerzona i dopracowana przez platformę.

źródło: socialmediatoday.com

Obecnie opcja poddawana jest testom. Do próby badawczej zostali wybrani losowi użytkownicy, których zadaniem jest sprawdzenie czy nowe rozwiązanie się sprawdza.

Od teraz, administratorzy w grupach, będą mogli monitorować dyskusje, których tematy są uznawane jako “delikatne”. Gdy wpiszą, że tematyka ta musi zostać objęta przez nich kontrolą, gdy pojawi się post zawierający słowa kluczowe zostaną o tym poinformowani w powiadomieniach. Posty te, pojawią się administratorom w osobnej zakładce. Pod nimi pojawi się odpowiednio przycisk “usuń” lub “pozwól na publikację”.

źródło: socialmediatoday.com

W ten sposób każdy, kto jest odpowiedzialny za grupę członkowską na Facebooku będzie mógł nie tylko uniknąć niechcianych dyskusji na trudny temat, jak również zabezpieczyć członków przed wulgaryzmami i mową nienawiści.

W jaki sposób włączyć tę opcję?

Odpowiedź na pytanie znajdziemy na stronie Facebooka. Jak czytamy, będąc administratorem możemy włączyć filtrację wulgaryzmów, a także funkcję alertu, gdy członek grupy użyje słów, które wpiszemy jako te kluczowe.

W celu oznaczenia słów kluczowych, możemy wejść w Ustawienia, funkcje Ogólne, a następnie Moderacja Strony. Następnym krokiem jest dodanie słów kluczowych, w różnych jego odmianach. Ostatnim krokiem jest po prostu zapisanie zmian.

W celu uruchomienia filtrów wulgaryzmów należy również wejść w Ustawienia, a następnie wybrać Ogólne i pozycję Filtr Wulgaryzmów. Kolejnym krokiem jest wybranie poziomu filtracji. Do wyboru mamy dwa: średni i wysoki. Na koniec powinnyśmy zapisać zmiany.

Dla kogo może okazać się przydatna?

Alert słów kluczowych może okazać się przydatny zarówno w grupach, które przestrzegają zasad zapisanych w ich regulaminie, jak też tych, które są branżowe. Dzięki temu klient nie zostanie obrażony przez innego za pomocą opublikowanego posta.

Dodatkowo, grupy branżowe unikną publikowania postów niezgodnych z regulaminem lub polityką firmy. Dzięki temu każdy administrator grupy będzie czuł, że robi wszystko, aby bezpieczeństwo jej członków było zachowane.

Nie da się ukryć tego, że widać chęć rehabilitacji ze strony Facebooka. Pozostaje nam zatem czekać na wyniki testów ulepszonej funkcji alertów słów kluczowych.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail