X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram przestanie promować chirurgię plastyczną! Jaki jest powód?

W jaki sposób filtry będące wirtualną operacją plastyczną, mogą wpłynąć na zdrowie psychiczne użytkowników?

Instagram przestanie promować chirurgię plastyczną! Jaki jest powód?źródło: shutterstock.com

reklama


Instagram postanowił usunąć filtr, który przez wielu uznawany jest jako promocja chirurgii plastycznych. Filtr, jak się okazuje, miał negatywny wpływ na użytkowników, którzy zapragnęli wyglądać dokładnie tak, jak widzą siebie po jego użyciu.

Social media a zdrowie psychiczne

Nie jest tajemnicą, iż social media nie mają pozytywnego wpływu na nasze zdrowie psychiczne. W dodatku, o czym już kiedyś pisaliśmy, użytkownicy serwisów społecznościowych są bardziej skłonni do tego, aby poddać się operacji plastycznej. Powód? Zbyt mało polubień zdjęć lub nieprzychylne komentarze. I chociaż wydaje się być to infantylne, sprawa okazała się być na tyle poważna, iż serwis zdecydował się usunąć swoje filtry na Stories poprawiające nasze rysy twarzy, usta, nos, itd. Jak twierdzi Instagram, ideały zmieniają się tak szybko, że wraz z nimi ewoluują również filtry, które stają się inspiracją dla młodych ludzi. W rezultacie przyczynia się to do depresji oraz wielu zaburzeń zdrowotnych.

Filtr “Plastica” – wirtualny wirus powodujący zaburzenia

Popularność filtrów i efektów zmieniających naszą twarz rośnie. Zjawisko to jest bardzo niepokojące i budzi lęk o przyszłość młodych ludzi, którzy nabywają w ten sposób liczne kompleksy. Właśnie dlatego Instagram zdecydował się usunąć wszystkie filtry AR, które mają możliwość przeprowadzenia ekspresowej lecz wirtualnej operacji plastycznej. W dodatku profile obserwowane przez nas na tym medium społecznościowym wręcz pękają w szwach od nadmiaru zdjęć osób, których wygląd jest wypadkową rzeczywistych i wirtualnych operacji plastycznych. To w rezultacie sprawia, że coraz więcej zdjęć umieszczanych w sieci jest stworzona przy użyciu filtrów typu Plastica czy Fix me.

Czy to jedyna zmiana?

Usunięcie filtrów modyfikujących twarz za pomocą AR to nie jedyna zmiana jaką wprowadził Instagram. Już jakiś czas temu, zarówno Instagram jak też Facebook, postanowili ukryć posty związane z operacjami plastycznymi, odchudzaniem i produktami będącymi pseudolekami dla użytkowników poniżej 18-nastego roku życia. To co prawda dobra wiadomość, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, iż wielu użytkowników Facebooka czy Instagrama ukrywa swój rzeczywisty wiek po to, aby móc wcześniej założyć własny profil na social mediach. W rezultacie, konta osób gdzie wiek to 18 lub więcej lat, mogą okazać się profilami dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18-nastu lat.

A jaką opinię na ten temat mają nasi czytelnicy?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail