X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Poznaj Sloy – aplikację rozpoznającą to, co masz na sobie

Czy Sloy może zyskać taką sama popularność jak TikTok?

Poznaj Sloy – aplikację rozpoznającą to, co masz na sobieźródło: shutterstock.com

reklama


Ogromna popularność TikToka otworzyła też oczy innym twórcom aplikacji. Tym razem, próbę stworzenia innowacyjnego medium podjął gigant technologiczny z Rosji – firma Yandex.

Poznajcie Sloy – nową aplikację modową

Sloy może stać się jednym z głównych konkurentów popularnej wśród młodzieży aplikacji TikTok. Podobnie jak chińska aplikacja, również ta rosyjska umożliwia użytkownikom publikowanie 90-sekundowych filmików z muzyką w tle.

Aplikacja posiada także funkcję dodawania efektów przy wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki wykorzystaniu AI, użytkownik będzie mógł oznaczać swoje ubrania i oglądać filmy innych osób, które mają podobny gust.

źródło: thenextweb.com

Co ciekawe, elementy garderoby będzie można zapisać i dzielić się nimi ze znajomymi.

Na jakiej zasadzie działa aplikacja?

Aplikacja Sloy wykorzystuje wirtualną rzeczywistość w celu rozeznania się w stylu i ubraniach, które ma na sobie użytkownik obsługujący aplikację. Yandex, producent aplikacji opracował bowiem taki rodzaj AI, która to ułatwia. Jednakże, filtry AR są produkowane przez rosyjską firmę Banuba i ten fakt może wywołać ponowną falę wiadomości na temat niebezpieczeństwa i negatywnych konsekwencji podczas korzystania.

Mimo to, producent zdecydował się wprowadzić Sloy na rynek, ponieważ pozytywnie przeszła próbę testów na 3000 użytkowników.

Niestety entuzjaści mody w Polsce muszą jeszcze poczekać na tę aplikację. Na ten moment, jest ona dostępna jedynie na system operacyjny iOS w Rosji. Dla reszty użytkowników zarówno iOS i Androida, Sloy będzie dostępna dopiero na początku przyszłego roku.

A czy Wy będziecie czekać na nową aplikację modową?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail