X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook zakazuje używania emoji w kontekście seksualnym

Facebook aktualizuje standardy społeczności. Używanie jakich emoji może być blokowane przez serwis?

Facebook zakazuje używania emoji w kontekście seksualnymźródło: shutterstock.com

reklama


Światowy gigant zaktualizował swoje standardy społeczności i dodał informacje na temat zakazanych zachowań oraz nagabywania seksualnego. Według wytycznych, zabronione może być m.in. używanie emoji z bakłażanem, kroplami czy brzoskwinią.

Sugestywne emoji

Właściciel Facebooka i Instagrama zdecydował się na ograniczenie sugestywnych treści. Gdy będą one spełniały określone kryteria i będą związane z nagabywaniem. Ikony emoji specyficzne dla danego kontekstu i powszechnie uważane za nacechowane seksualnie są więc zakazane.

Kontekst użycia takich grafik ma bowiem ogromne znaczenie i może powodować różne skojarzenia. Facebook wskazał oficjalnie, że wykorzystanie w komentarzach, statusach, filmach lub zdjęciach emoji nacechowanych seksualnie może skutkować blokadą.

Sytuacyjnie mogą one kojarzyć się m.in. z męskimi i żeńskimi organami płciowymi, a opatrywanie treści takimi sugestywnymi emoji i nagabywanie seksualne są zabronione.

źródło: shutterstock.com

W wytycznych nie wskazano jednoznacznie, których grafik bezpośrednio dotyczy ten zapis, ale użytkownicy nie mają wątpliwości, że przede wszystkim są to wspomniane owoce. Uspokajamy jednak, że opatrzenie zdjęć z zakupów spożywczych lub drzew owocowych takowymi emotikonami nie spowoduje negatywnych konsekwencji. Jak zaznaczyliśmy, kluczowy jest kontekst.

Przeciwdziałanie nieodpowiednim treściom

Warto podkreślić, że Facebook intensyfikuje działania nie tylko w stosunku do emoji. Podejmuje inicjatywy wobec wszelkiego rodzaju nagości, rozmów na temat seksu czy przemocy seksualnej.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail