X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Starbucks ze świątecznym efektem AR na Instagramie

Starbucks wykorzystał technologię rozszerzonej rzeczywistości i stworzył filtr, który dodaje magicznych efektów świątecznym kubkom.

Starbucks ze świątecznym efektem AR na Instagramieźródło: na podstawie zdjęć z instagram.com/starbucks

reklama


Choć do Świąt jeszcze trochę czasu, marki rozpoczynają swoje działania, aby przybliżyć nam magię tego okresu. Od wczoraj na Instagramie dostępna jest świąteczna kampania Starbucks Coffee, w której wykorzystano technologię rozszerzonej rzeczywistości.

Starbucks w social media

Fani największej na świecie sieci kawiarni chętnie dzielą się w mediach społecznościowymi zdjęciami kawowych inspiracji czy kubków z logo marki. Profil Starbucks Coffee na Instagram obserwuje już 18,3 miliona użytkowników. Nic więc dziwnego, że marka zdecydowała się wykorzystać właśnie ten kanał do zaprezentowania świątecznej odsłony kubków i zaangażowania swoich odbiorców.

źródło: instagram.com/starbucks

Użytkownicy aplikacji mogą je “ożywić” za pomocą rozszerzonej rzeczywistości. Na profilu @starbucks dostępny jest dedykowany efekt Holiyay!, który można wypróbować. Wybierając trzecią ikonę, znajdującą się obok IGTV, zyskamy możliwość skorzystania z nowego efektu i będziemy mogli go wypróbować.

źródło; instagram.com/starbucks

źródło: instagram.com/starbucks

Technologia

Nakładając efekt na kawę w nowym, świątecznym kubku możemy zobaczyć magiczne efekty w AR. Jak podaje WeRSM, efekty te zostały stworzone za pomocą facebookowego narzędzia Spark AR i nowych możliwości rozpoznawania za pomocą aparatu. Kamera śledzi kubek w przestrzeni i zakotwicza dodatkowe efekty rozszerzonej rzeczywistości. Materiały można zapisać i udostępnić w aplikacji.

źródło: youtube.com

To nie pierwsze wykorzystanie technologii AR przez Starbucksa. To jednak kolejny przykład wysiłków wyróżnienia się ze świątecznymi działaniami przez markę i chce zachęcić użytkowników do dzielenia się treściami między sobą.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail