X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ikonka IGTV zniknęła z Instagrama

Instagram zdecydował się na usunięcie ikony IGTV. Co stoi za takim posunięciem?

Ikonka IGTV zniknęła z Instagramaźródło: shutterstock.com

reklama


Użytkownicy Instagrama mogli mieć ostatnio nie lada zdziwienie. Z prawego, górnego roku zniknęła ikona oznaczająca IGTV. Czy to oznacza, że już nie będzie możliwości korzystania z tego medium?

IGTV

IGTV to Instagramowa telewizja, która miała być jednym z największych konkurentów serwisu YouTube. Instagram wprowadził ją jako osobną aplikację, do której w prosty sposób można przejść z poziomu aplikacji serwisu społecznościowego. Filmy, które możemy tam oglądać lub wstawiać mają poziomy format, a zatem najpopularniejszy wśród użytkowników smartfonów i mediów społecznościowych. Teraz, ikona IGTV zniknęła i wszystko wskazuje na to, że ponownie nie znajdzie się obok innej, która kieruje nas do DM.

źródło: techcrunch.com

Instagram i jego decyzja

Zastanawiasz się jaki mógłby być powód takiej decyzji? Być może w takim razie podpowie Ci poniższa grafika:

źródło: techcrunch.com

Teraz już zapewne wiesz, że za usunięciem ikonki stoi mała popularność aplikacji IGTV. W roku 2018, w czerwcu, pobrało ją 1,1 miliona użytkowników. Natomiast w tym samym czasie, TikToka ściągnęło aż 80,5 miliona użytkowników. Czy zatem telewizja Instagrama nie była dochodowa? Wszystko na to wskazuje, ale najwidoczniej medium społecznościowe pragnie dać jej drugą szansę.

Jak korzystać z IGTV?

Niedawno mogliśmy to robić sprawnie, za pomocą stuknięcia w ikonkę. Teraz, gdy jej już nie ma, mamy do wyboru trzy opcje. Pierwsza z nich, do przejście za pomocą oglądanego przez nas filmu innego użytkownika, który został opublikowany na IGTV. Drugim sposobem jest przejście do Instagrama z aplikacji właściwej. Ostatnią możliwością jest wejście w zakładkę odkrywaj/eksploruj i wybranie odpowiedniej kategorii (IGTV). Zatem wciąż możemy korzystać z możliwości publikacji dłuższych filmów, ale od teraz proces ten nie jest tak szybki jak wcześniej.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail