X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nie zobaczymy już statystyk dotyczących odbiorców na Twitterze

Twitter wprowadza dość niespodziewaną zmianę. Jeszcze tylko przez kilkanaście dni możemy sprawdzać statystyki dotyczące naszych odbiorców w serwisie. Wkrótce opcja ta zniknie.

Nie zobaczymy już statystyk dotyczących odbiorców na Twitterzeźródło: shutterstock.com

reklama


Ostatnio dość dużo pisaliśmy na temat nowych funkcji i rozwoju Twittera. Informowaliśmy bowiem o segregacji treści czy usuwaniu nieaktywnych kont.

Tym razem serwis dokonuje dość zaskakującego posunięcia. Z końcem tego miesiąca znikną z niego statystyki dotyczące odbiorców.

Informacje o odbiorcach

Jak podaje serwis WeRSM i sami możemy zobaczyć w komunikacie, po 30 stycznia w dotychczasowej zakładce w Statystkach nie zobaczymy już informacji na temat obserwujących nasz profil na Twitterze. Strona ta zostanie usunięta.

źródło: Twitter

źródło: zrzut ekranu Twitter

Funkcja “Audience insights” została wprowadzona na Twitterze w 2015 roku. Od tego czasu możliwe było sprawdzenie demografii, zainteresowań czy tego, z poziomu jakiego urządzenia użytkownicy konsumują treści na Twitterze. Prowadzący profile mogli dokonywać także porównań niektórych parametrów.

Co dalej?

Bez wątpienia tego typu informacje o odbiorcach pozwalają na lepsze tworzenie strategii udostępnianych materiałów. Od lutego będzie to znacznie trudniejsze, a Twitter nie wyjaśnia, jaki jest tego powód. Możemy jedynie przypuszczać, że za jakiś czas pojawi się inny sposób na poznanie swoich twitterowych odbiorców lub dedykowane temu narzędzie, jednakże na ten moment nie zaprezentowano żadnych informacji na ten temat.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail