X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowy poradnik Facebooka dla sportowców

Co powinni zrobić sportowcy korzystający z Facebooka i Instagrama, aby ich konta były bezpieczne?

Nowy poradnik Facebooka dla sportowcówźródło: unsplash.com

reklama


“Facebook & Instagram Safety Guide – for athletes” – to nazwa nowego przewodnika przygotowanego przez zespół Facebooka specjalnie dla sportowców. Wszystko po to, aby ochronić ich przed niebezpiecznymi działaniami z zewnątrz oraz niepożądanymi konsekwencjami posiadania social mediów.

Z jakich powodów powstał ten poradnik?

Jak czytamy w poradniku, stworzono go, aby osoby ze świata sportu czuły się bezpiecznie i mogły odpowiednio chronić swoje konta na Facebooku i Instagramie. Treści, które tam się znajdują, mają pomóc takim osobom działać profilaktycznie i pomóc im jeszcze bardziej chronić się przed hakerami. Ponadto, znajdują się tam informacje o tym, co zrobić, gdy jednak ktoś przejmie nasze konto, jak chronić swoje hasła, np. metodą uwierzytelniania dwuskładnikowego itd.

Zapobieganie i ochrona

W tym rozdziale znajdują się informacje na temat tego, w jaki sposób stworzyć hasło, aby było trudne do rozszyfrowania dla hakerów. Dodatkowo kilka prostych, ale najwidoczniej za rzadko powtarzanych informacji o tym, aby nie udostępniać nikomu hasła, nie używać w nim przezwiska, ani imienia. Czytamy również, że hasło powinno się zmieniać co najmniej 2 razy w roku.

Przewodnik zawiera również informacje i przedstawiony schemat logowanie dwuskładnikowego zarówno na Facebooku, jak też Instagramie.

źródło: facebook.com

Co zrobić, gdy nasze konto przejmie haker?

Gdy tylko odkryjesz, że Twoje konto zostało przejęte przez hakera, powinieneś wejść na stronę: fb.me/hacked. Wówczas pojawi Ci się następujący komunikat:

źródło: facebook.com

Ponadto, znajdują się tam informacje na temat tego, w jaki sposób rozpoznać cyberatak. Informacje dotyczą zarówno Facebooka, jak też Instagrama.

Moderacja treści

Twórcy poradnika zachęcają do tego, aby na bieżąco kontrolować komentarze, jakie pojawiają się na profilu na Instagramie. W sekcji “Kontrola komentarzy” możesz zezwolić na postowanie treści przez wszystkich odwiedzających profil, jak i wyłącznie Twoich obserwatorów.

Instagram pozwala także na filtrowanie słów lub emotikon, których nie chcemy widzieć pod naszymi zdjęciami czy filmami.

 

Chociaż sam poradnik w nazwie ma dopisek: “dla sportowców”, można z powodzeniem rady odnieść do każdego użytkownika serwisu społecznościowego. Zatem zachęcamy do przeczytania lub pobrania zupełnie za darmo przewodnika “Facebook & Instagram Safety Guide – for athletes”. Na pewno jest on pomocny, aby ustrzec się przed negatywnymi skutkami posiadania social mediów.

Promuj biznes na łamach SOCIALPRESS.pl!

Zobacz możliwości reklamy w portalu

Reklama


Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail