X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowy poradnik Facebooka dla sportowców

Co powinni zrobić sportowcy korzystający z Facebooka i Instagrama, aby ich konta były bezpieczne?

Nowy poradnik Facebooka dla sportowcówźródło: unsplash.com

reklama


“Facebook & Instagram Safety Guide – for athletes” – to nazwa nowego przewodnika przygotowanego przez zespół Facebooka specjalnie dla sportowców. Wszystko po to, aby ochronić ich przed niebezpiecznymi działaniami z zewnątrz oraz niepożądanymi konsekwencjami posiadania social mediów.

Z jakich powodów powstał ten poradnik?

Jak czytamy w poradniku, stworzono go, aby osoby ze świata sportu czuły się bezpiecznie i mogły odpowiednio chronić swoje konta na Facebooku i Instagramie. Treści, które tam się znajdują, mają pomóc takim osobom działać profilaktycznie i pomóc im jeszcze bardziej chronić się przed hakerami. Ponadto, znajdują się tam informacje o tym, co zrobić, gdy jednak ktoś przejmie nasze konto, jak chronić swoje hasła, np. metodą uwierzytelniania dwuskładnikowego itd.

Zapobieganie i ochrona

W tym rozdziale znajdują się informacje na temat tego, w jaki sposób stworzyć hasło, aby było trudne do rozszyfrowania dla hakerów. Dodatkowo kilka prostych, ale najwidoczniej za rzadko powtarzanych informacji o tym, aby nie udostępniać nikomu hasła, nie używać w nim przezwiska, ani imienia. Czytamy również, że hasło powinno się zmieniać co najmniej 2 razy w roku.

Przewodnik zawiera również informacje i przedstawiony schemat logowanie dwuskładnikowego zarówno na Facebooku, jak też Instagramie.

źródło: facebook.com

Co zrobić, gdy nasze konto przejmie haker?

Gdy tylko odkryjesz, że Twoje konto zostało przejęte przez hakera, powinieneś wejść na stronę: fb.me/hacked. Wówczas pojawi Ci się następujący komunikat:

źródło: facebook.com

Ponadto, znajdują się tam informacje na temat tego, w jaki sposób rozpoznać cyberatak. Informacje dotyczą zarówno Facebooka, jak też Instagrama.

Moderacja treści

Twórcy poradnika zachęcają do tego, aby na bieżąco kontrolować komentarze, jakie pojawiają się na profilu na Instagramie. W sekcji “Kontrola komentarzy” możesz zezwolić na postowanie treści przez wszystkich odwiedzających profil, jak i wyłącznie Twoich obserwatorów.

Instagram pozwala także na filtrowanie słów lub emotikon, których nie chcemy widzieć pod naszymi zdjęciami czy filmami.

 

Chociaż sam poradnik w nazwie ma dopisek: “dla sportowców”, można z powodzeniem rady odnieść do każdego użytkownika serwisu społecznościowego. Zatem zachęcamy do przeczytania lub pobrania zupełnie za darmo przewodnika “Facebook & Instagram Safety Guide – for athletes”. Na pewno jest on pomocny, aby ustrzec się przed negatywnymi skutkami posiadania social mediów.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail