X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter ulepsza przycisk, który przypomina Ci o programach w TV

Czy w ten sposób Twitter zwiększy zaangażowanie swoich użytkowników?

Twitter ulepsza przycisk, który przypomina Ci o programach w TVźródło: shutterstock.com

reklama


Mówią, że w dobie internetu, telewizja to przeżytek. Najwidoczniej z tym poglądem nie zgadza się Twitter, który przypomina o tym, kiedy w TV pojawiają się Twoje ulubione programy. W dodatku, właśnie teraz ulepszył tę funkcję. W jaki sposób?

Nowa aktualizacja

O nowej aktualizacji, kilka dni temu, poinformował Mat Navarra na swoim Twitterze. Zamieścił taki oto komunikat:

Jak widać na powyższym komunikacie, zmienił się format przycisku, który spełnia rolę CTA. I tak, pod tweetem, pojawia się napis “przypomnienie”. Co ciekawe, dokładnie ten sam format został dodany do stron z wydarzeniami.

I chociaż wydaje się, że Twitter dobrowolnie wspiera telewizję, tak naprawdę właśnie w ten sposób zachęca swoich użytkowników do zwiększenia częstotliwości tweetów.

Dlaczego akurat telewizja?

Pytanie wbrew pozorom nie jest trudne. Wiele osób, które decyduje się na spędzenie czasu z rodziną i wspólne oglądanie telewizji, albo nawet robią to samodzielnie, w tym samym czasie trzymają w ręce smartfon. Co na nim robią? Oczywiście przeglądają media społecznościowe. Co więcej, wykazały to również badania, których wyniki przedstawimy poniżej:

źródło: socialmediatoday.com

Widoczne jest zatem to, że Twitter chce wyjść na przeciw oczekiwaniom użytkowników. Serwis socialmediatoday.com, twierdzi nawet, iż jest to próba integracji serwisu społecznościowego z telewizją. Według nas, takie wsparcie jest dużo lepsze, niż na przykład rozwiązanie Instagrama z IGTV. W dodatku, jest realną odpowiedzią na potrzeby społeczności tego serwisu społecznościowego. W dodatku, zachęca również do wchodzenia w interakcję i zwiększenia częstotliwości tweetów. I jak to mówią: wilk syty i owca cała!

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail