X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Użytkowników przybywa, ale co z kosztami? Oto najnowszy raport od Facebooka

Czy Facebook dobrze robi, decydując się na inne projekty?

Użytkowników przybywa, ale co z kosztami? Oto najnowszy raport od Facebookaźródło: shutterstock.com

reklama


Od niedawna w mediach huczy na temat problemów finansowych Facebooka i malejącej liczbie użytkowników. Problemy te, miały być spowodowane zaniedbaniami serwisu społecznościowego w kwestii polityki prywatności i ochrony danych osobowych. Jak to wygląda w rzeczywistości? Oto najnowszy raport medium w tej sprawie.

Użytkownicy na Facebooku

Kilka dni temu, Facebook opublikował raport za IV kwartach roku 2019, gdzie zostały pokazane dane na temat użytkowników oraz kosztów, które wiążą się z nowymi inwestycjami. W kwestii tych pierwszych, Facebook odnotował wzrost o 34 miliony użytkowników na całym świecie. Tak oto przedstawiają się dane na wykresie:

źródło: facebook.com

Jak wynika z powyższego wykresu, teraz liczba aktywnych użytkowników na Facebooku wynosi prawie 1,66 miliarda osób na całym świecie. Dodatkowo, swoje największe przychody serwis społecznościowy generuje w Ameryce Północnej i również tam ostatnio nastąpił największy wzrost liczby użytkowników, którzy z Facebooka korzystają codziennie, bo aż o 14 milionów.

Ciekawie wygląda również kwestia użytkowników w ciągu miesiąca. Tu również nastąpił wzrost, a serwis może poszczycić się niemal 2,5 miliardem użytkowników w miesiącu.

źródło: facebook.com

Jak przekłada się to na pieniądze?

Wykresy co prawda nie potwierdzają plotek o bliskim bankructwie Facebooka, ale sytuacja ta nie wydaje się być już tak kolorowa, jak, np. w roku poprzednim.

źródło: facebook.com

I co prawda, widać tu wzrost, ale proporcjonalnie do korzyści finansowych, znacznie wzrosły też wydatki Facebooka. Całkowite koszty bowiem wzrosły o ponad połowę.

źródło: facebook.com

Co prawda, Facebook wchodzi w coraz więcej projektów, w tym wciąż nie porzuca marzeń o idealnym oculusie, czy wprowadzeniu Libry. Jednak na ten moment, twórcy serwisu muszą poważnie przemyśleć kilka kwestii, aby użytkowników wciąż przybywało, a przychody wzrastały tak, aby w porównaniu z wydatkami, było to po prostu opłacalne.

Facebookowa rodzina

W raporcie za IV kwartał roku 2019 znalazła się również wzmianka o użytkownikach całej, Facebookowej rodziny. Należą do niej: Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp.

źródło: facebook.com

Jak widać na powyższym wykresie, obecnie z tych aplikacji łączenie korzysta około 2,26 miliarda ludzi dziennie. Biorąc pod uwagę fakt, że na całym świecie żyje obecnie około 7,5 miliarda osób, łatwo wywnioskować, że zasięg ten jest ogromny. A co w tym wszystkim wydaje się być ciekawe, mimo ogromnej niechęci do serwisu Facebook, wciąż wiele osób, które nie chce być jego użytkownikami, decyduje się na inne serwisy, typu Instagram, które i tak należą do jednej rodziny aplikacji.

Czy rzeczywiście sytuacja Facebooka wygląda aż tak źle? Na pewno nie wygląda to tak dobrze, jak wielu z nas sobie wyobraża. Jednak, aby mówić o bankructwie jest chyba jeszcze trochę za wcześnie.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail