X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Użytkowników przybywa, ale co z kosztami? Oto najnowszy raport od Facebooka

Czy Facebook dobrze robi, decydując się na inne projekty?

Użytkowników przybywa, ale co z kosztami? Oto najnowszy raport od Facebookaźródło: shutterstock.com

reklama


Od niedawna w mediach huczy na temat problemów finansowych Facebooka i malejącej liczbie użytkowników. Problemy te, miały być spowodowane zaniedbaniami serwisu społecznościowego w kwestii polityki prywatności i ochrony danych osobowych. Jak to wygląda w rzeczywistości? Oto najnowszy raport medium w tej sprawie.

Użytkownicy na Facebooku

Kilka dni temu, Facebook opublikował raport za IV kwartach roku 2019, gdzie zostały pokazane dane na temat użytkowników oraz kosztów, które wiążą się z nowymi inwestycjami. W kwestii tych pierwszych, Facebook odnotował wzrost o 34 miliony użytkowników na całym świecie. Tak oto przedstawiają się dane na wykresie:

źródło: facebook.com

Jak wynika z powyższego wykresu, teraz liczba aktywnych użytkowników na Facebooku wynosi prawie 1,66 miliarda osób na całym świecie. Dodatkowo, swoje największe przychody serwis społecznościowy generuje w Ameryce Północnej i również tam ostatnio nastąpił największy wzrost liczby użytkowników, którzy z Facebooka korzystają codziennie, bo aż o 14 milionów.

Ciekawie wygląda również kwestia użytkowników w ciągu miesiąca. Tu również nastąpił wzrost, a serwis może poszczycić się niemal 2,5 miliardem użytkowników w miesiącu.

źródło: facebook.com

Jak przekłada się to na pieniądze?

Wykresy co prawda nie potwierdzają plotek o bliskim bankructwie Facebooka, ale sytuacja ta nie wydaje się być już tak kolorowa, jak, np. w roku poprzednim.

źródło: facebook.com

I co prawda, widać tu wzrost, ale proporcjonalnie do korzyści finansowych, znacznie wzrosły też wydatki Facebooka. Całkowite koszty bowiem wzrosły o ponad połowę.

źródło: facebook.com

Co prawda, Facebook wchodzi w coraz więcej projektów, w tym wciąż nie porzuca marzeń o idealnym oculusie, czy wprowadzeniu Libry. Jednak na ten moment, twórcy serwisu muszą poważnie przemyśleć kilka kwestii, aby użytkowników wciąż przybywało, a przychody wzrastały tak, aby w porównaniu z wydatkami, było to po prostu opłacalne.

Facebookowa rodzina

W raporcie za IV kwartał roku 2019 znalazła się również wzmianka o użytkownikach całej, Facebookowej rodziny. Należą do niej: Facebook, Instagram, Messenger i WhatsApp.

źródło: facebook.com

Jak widać na powyższym wykresie, obecnie z tych aplikacji łączenie korzysta około 2,26 miliarda ludzi dziennie. Biorąc pod uwagę fakt, że na całym świecie żyje obecnie około 7,5 miliarda osób, łatwo wywnioskować, że zasięg ten jest ogromny. A co w tym wszystkim wydaje się być ciekawe, mimo ogromnej niechęci do serwisu Facebook, wciąż wiele osób, które nie chce być jego użytkownikami, decyduje się na inne serwisy, typu Instagram, które i tak należą do jednej rodziny aplikacji.

Czy rzeczywiście sytuacja Facebooka wygląda aż tak źle? Na pewno nie wygląda to tak dobrze, jak wielu z nas sobie wyobraża. Jednak, aby mówić o bankructwie jest chyba jeszcze trochę za wcześnie.

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail