X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak skorzystać z sekcji Polecane i wyróżnić się na LinkedIn?

Na LinkedInie pojawiła się nowa opcja - Polecane. Co i w jaki sposób możemy do niej dodać?

Jak skorzystać z sekcji Polecane i wyróżnić się na LinkedIn?źródło: unsplash.com

reklama


LinkedIn wprowadził nową funkcję, która pozwoli użytkownikom na podkreślenie swoich umiejętności. Możliwe jest zaprezentowanie prac, z których jesteśmy najbardziej zadowoleni W jaki sposób?

Co możemy udostępnić w Polecanych?

Polecane to nowa funkcja na LinkedIn, w której możemy możemy zaprezentować próbki swojej pracy takie jak posty, które napisaliśmy, linki do artykułów na LinkedIn których jesteśmy autorami, linki do zewnętrznych stron internetowych np. osobistego bloga lub portfolia czy inne materiały multimedialne takie jak obrazy, dokumenty, prezentacje czy filmy.

W opinii twórców serwisu to świetny sposób na promowanie swoich umiejętności zawodowych i doświadczenia.

Jak skorzystać z nowej sekcji?

Aby dodać lub połączyć przykłady prac w sekcji Polecane w profilu:

  1. Kliknij ikonę Ja z miniaturą Twojego zdjęcia profilowego na stronie głównej LinkedIn.
  2. Wybierz pozycję Wyświetl profil.
  3. Kliknij pozycję Dodaj część w profilu i wybierz opcję Polecane. Możesz również kliknąć ikonę Dodaj z wyróżnionej.
  4. Po wybraniu opcji Polecane zobaczysz cztery kategorie – Publikacje, Artykuły, Linki oraz Multimedia. Klikając plus przy każdej z nich dodasz nowe treści do poszczególnych typów treści.

źródło: linkedin.com

Większa kontrola nad widokiem profilu

W ramach Polecanych możemy wybrać, co zobaczą inni użytkownicy serwisu wchodząc na nasz profil. Jak dotąd nie nałożony żadnych ograniczeń co do tego, ile owych treści możemy zaprezentować w ramach tejże funkcji. Jeśli zdecydujemy się na ich zmianę, w każdej chwili możemy je edytować, usunąć, uporządkować lub dodać nowe.

źródło: widok sekcji Polecane na LinkedIn

Co ciekawe, jeśli wcześniej dodawaliśmy media do sekcji Informacje, zostają one automatycznie przeniesione do sekcji Polecane.

A co z użytkownikami, którzy nie mają jeszcze doświadczenia i materiałów do zaprezentowania w ramach Polecanych? U osób, które nie posiadają treści do wyróżnienia, opcja Polecane po prostu nie będzie widoczna w profilu.

Dostępność funkcji

Jeśli w ogóle nie widzisz tej funkcji, to prawdopodobnie dlatego, że nie możesz jeszcze uzyskać do niej dostępu. LinkedIn stopniowo wdraża ją dla wszystkich swoich odbiorców. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że można być ona znacznym urozmaicenie dla profili. O tym, jak będzie w praktyce przekonamy się z pewnością niebawem.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail