X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Snapchat z nową funkcją AR – Ground Transformation

Jak nowy efekt AR na Snapchatcie sprawdzi się wśród reklamodawców?

Snapchat z nową funkcją AR – Ground Transformationźródło: shutterstock.com

reklama


Niedawno pojawiły się doniesienia, jakoby Snapchat miał zbierać pieniądze na zmiany z efektami AR, które znacznie wpłyną na jakość korzystania z aplikacji. Jak widać, były one prawdą, czego dowodem może być nowa funkcja – Ground Transformation.

Inwestycja w AR

Podczas rozmów o rozwoju Snapchata, w wielu mediach pojawiły się doniesienia, że twórcy aplikacji chcę przede wszystkim inwestować w rozwój nowych technologii, w tym AR i VR. Na stronie venturebeat.com, czytamy nawet o zadłużeniu w kwocie 1 miliarda dolarów. Na tym samym serwisie, znajduje się również wypowiedź prezesa Evana Spiegela, który mówi, że od teraz chcą rozwijać aplikację bardziej pod kątem gier i własnie rozszerzonej rzeczywistości. I jak widać, nie są to tylko gdybania, ale plany, które już teraz zaczynają być wdrażane.

Ground Transformation

Nowa funkcja Snapchata z wykorzystaniem technologii AR, Ground Transformation robi ogromne wrażenie. Za pomocą tego efektu, możemy bowiem zmieniać podłogę w lawę, wodę itd. Zresztą, zobaczcie sami:

Być może narzędzie to wciąż nie jest doskonałe, ale na pewno stanie się przydatne zwłaszcza dla reklamodawców, który mogą kreować coraz to nowsze rozwiązania promocyjne. Tym bardziej, że już od jakiegoś czasu na Snapchatcie możemy takowe znaleźć. Jednak do tej pory polegały one jedynie na zeskanowaniu kodu QR i na przykład obejrzeniu reklamy 3D, jak w tym przypadku:

Takie wizualne rozwiązania nie tylko powinny przyciągnąć ponownie użytkowników Snapchata, ale też stać się szansą dla reklamodawców, którzy w ten sposób mogą zaangażować użytkowników, o czym również wspomina serwis socialmediatoday.com.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail