X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook testuje przesyłanie Stories do Instagrama

W jaki sposób przesyłanie Stories z Facebooka na Instagrama może być użyteczne dla użytkowników?

Facebook testuje przesyłanie Stories do Instagramaźródło: shutterstok.com

reklama


Facebook i Instagram są ze sobą połączone nie tylko jedną firmą, ale także tym, że wiele funkcji możemy obsłużyć od razu z poziomu dwóch aplikacji. Przykładem może być tu przesyłanie Stories z Instagrama na Facebooka. Czy już niedługo będzie to też możliwe w drugą stronę?

Z Instagrama na Facebooka

Swoją relację na Stories z powodzeniem możemy przesyłać z Instagrama na Facebooka. Według wielu, znaczenie ułatwia to szybką komunikację na dwóch serwisach społecznościowych. I chociaż wydaje się to dziwne, do tej pory nie było możliwe dokonanie tego w drugą stronę, czyli z Facebooka na Instagrama. W rezultacie, to właśnie w Stories na tym drugim serwisie był odnotowywany większy ruch. Dlatego postanowiono wprowadzić tę możliwość i obecnie są prowadzone testy sprawdzające jej działanie. Poinformowała o tym niedawno na swoim Twitterze niezastąpiona Jane Manchun Wong:

Czy to jest potrzebne?

Trzeba przyznać, że z jednej strony dziwi brak tej opcji. Jednak z drugiej, wydaje się, że użytkownicy wciąż będą decydować się na przesył Stories z poziomu Instagrama, gdyż jest to znacznie bardziej popularne medium wśród osób młodych. Nie jest również tajemnicą różnica w rodzajach postów na serwisach. Facebook to miejsce, gdzie obok zdjęć pojawia się również masa artykułów i treści informacyjnych w postaci krótkich postów. Instagram zaś koncentruje się głownie na treściach wizualnych, te tekstowa zamieszczane są pod nimi i to własnie tu Stories wydaje się być bardziej adekwatne. Czy zatem ta funkcja zwiększy zaangażowanie w Stories na Facebooku? Według nas nie, ale zobaczymy!

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail