X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook testuje przesyłanie Stories do Instagrama

W jaki sposób przesyłanie Stories z Facebooka na Instagrama może być użyteczne dla użytkowników?

Facebook testuje przesyłanie Stories do Instagramaźródło: shutterstok.com

reklama


Facebook i Instagram są ze sobą połączone nie tylko jedną firmą, ale także tym, że wiele funkcji możemy obsłużyć od razu z poziomu dwóch aplikacji. Przykładem może być tu przesyłanie Stories z Instagrama na Facebooka. Czy już niedługo będzie to też możliwe w drugą stronę?

Z Instagrama na Facebooka

Swoją relację na Stories z powodzeniem możemy przesyłać z Instagrama na Facebooka. Według wielu, znaczenie ułatwia to szybką komunikację na dwóch serwisach społecznościowych. I chociaż wydaje się to dziwne, do tej pory nie było możliwe dokonanie tego w drugą stronę, czyli z Facebooka na Instagrama. W rezultacie, to właśnie w Stories na tym drugim serwisie był odnotowywany większy ruch. Dlatego postanowiono wprowadzić tę możliwość i obecnie są prowadzone testy sprawdzające jej działanie. Poinformowała o tym niedawno na swoim Twitterze niezastąpiona Jane Manchun Wong:

Czy to jest potrzebne?

Trzeba przyznać, że z jednej strony dziwi brak tej opcji. Jednak z drugiej, wydaje się, że użytkownicy wciąż będą decydować się na przesył Stories z poziomu Instagrama, gdyż jest to znacznie bardziej popularne medium wśród osób młodych. Nie jest również tajemnicą różnica w rodzajach postów na serwisach. Facebook to miejsce, gdzie obok zdjęć pojawia się również masa artykułów i treści informacyjnych w postaci krótkich postów. Instagram zaś koncentruje się głownie na treściach wizualnych, te tekstowa zamieszczane są pod nimi i to własnie tu Stories wydaje się być bardziej adekwatne. Czy zatem ta funkcja zwiększy zaangażowanie w Stories na Facebooku? Według nas nie, ale zobaczymy!

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail