X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Simone Reitbauer z WarnerMedia keynote speakerem na Multiscreen Day 2020

Jakie zwyczaje ma młode pokolenie? Już 19 marca, podczas Multiscreen Day 2020, opowie o tym Simone Reitbauer z WarnerMedia.

Simone Reitbauer z WarnerMedia keynote speakerem na Multiscreen Day 2020źródło: multiscreenday.pl

reklama


Głównym tematem Multiscreen Day 2020 będą młode generacje: Y, Z oraz Alfa i ich sposoby konsumpcji mediów, zwłaszcza przy użyciu urządzeń mobilnych oraz za pomocą streamingu. Konferencja odbędzie się już 19 marca w Warszawie.

Simone Reitbauer, director consumer insights EMEA, WarnerMedia będzie keynote speakerem na naszej konferencji Multiscreen Day 2020. Simone Reitbauer podzieli się swoją wiedzą na temat zwyczajów młodego pokolenia widzów. Tytuł jego prelekcji to “Future Kids: Consumer trends that impact the kids industry”.

O Multiscreen Day

Zbliżające się wydarzenie to już piąta edycja konferencji Multiscreen Day. Tym razem hasło spotkania brzmi: “Życie na sześciu calach. Młoda generacja – streaming, social media, gry”.  Podczas wydarzenia prelegenci będą przyglądać się nie tylko konsumpcji oferty wideo, ale też zmianom zachodzącym w streamingu, nowym pomysłom na social media czy rosnącej sile gamingu. Szczególny nacisk położono na mobile. Multiscreen Day 2020 będzie koncentrować się na tematach związanych z pokoleniami Y i Z, ale nie tylko. Specjaliści spróbują zajrzeć do świata najmłodszego pokolenia, które w podręcznikach marketingu zyskało już miano generacji Alfa.

Na konferencji swoją wiedzą podzielą się przedstawiciele kilkunastu firm i agencji, m.in: Abstra, Disney, Fox Networks Group, Gemius, Hopster, IQS, Mindshare, Polsat Media, Reprise i YouTube.

Kto jeszcze wystąpi podczas wydarzenia?

Wśród ekspertów obecnych na konferencji będzie Lucyna Koba z Gemiusa, która swoim wystąpieniem rozpocznie Multiscreen Day. Na konferencji pod lupę weźmie konsumpcja różnych typów treści na różnych urządzeniach oraz strategie mediowe największych reklamodawców. Opowie również o tym, co przyciąga uwagę odbiorców, bo przecież to właśnie pozyskanie uwagi odbiorcy jest najbardziej ambitnym celem kampanii reklamowych.

Agnieszka Chabrzyk, country director Poland w Business Factory przedstawi  case studies i przykłady najlepszych kreacji kształtujących przyszłość komunikacji, a także omówi najbardziej impactowe formaty oraz kontent wideo jaki najlepiej sprawdza się w social mediach.

Ważną częścią wydarzenia będzie blok tematyczny poświęcony gamingowi. Poprowadzi go Karol Suchodolski z LifeTube. Zaprezentuje on, czym jest gaming, kto jest jego grupa docelową, kim jest influencer gamingowy, czym jest heterogeniczne uniwersum gamingu, a także jak w praktyce zastosować wiedzę, czyli jak zrobić dobrą kampanię dla graczy.

Karolina Chołuj, director, business planning, Mindshare i Katarzyna Wrzosek, senior ad sales manager Central Europe, National Geographic spojrzą na branded content jako narzędzie budowania relacji z konsumentem. Opowiedzą więc o tym, jak reklamą złapać za serce.

Od Karola Stryja, współinicjatora Storia by Abstra, będzie można dowiedzieć się m.in. czy podcasty rzeczywiście wnoszą nową wartość do współczesnej komunikacji? Czy firma musimy nagrywać podcasty tak, jak cała konkurencja? W jaki sposób pozyskać uwagę słuchacza? Gdzie leżą silne strony tego medium i czy istnieje zagrożenie dla rozwoju podcastów w najbliższych latach

Nie zabraknie również tematu rozwoju SVOD dla targetu dziecięcego na przykładzie Hopster’a. Miki Chojnacka, chief content & creative oficer, przedstawi strategię marki, pozycjonowanie oraz content, dystrybucja D2C vs B2B i różnice w konsumpcji kontentu na rożnych platformach (wybór rodzica vs wybór dziecka). Case studies, współpraca i korzyści z integracji platformy SVOD z Telcos Vodacom) oraz pay-TV operators (SKY New Zealand).

Łukasz Urbański, business development director z Polsat Media i Marcin Zdanowicz, TV production director  z Telewizji Polsat opowiedzą o tym jak transformacja technologiczna przyniosła za sobą rewolucyjne zmiany w konsumpcji treści, tworząc wiele wyzwań dla tradycyjnych mediów. Czy telewizja jaką znamy ma prawo odnaleźć się w młodym ekosystemie, który wygenerował w ostatnim czasie takie pojęcia jak: second screen, podcast czy gaming?

źródło: multiscreenday.pl

Tematy związane z rolą sztucznej inteligencji w świecie młodych i jej wpływ na komunikację zaprezentuje Anna Gruszka, CDO, IPG Mediabrands; CEO, Reprise. Z kolei Piotr Marzec przybliży co i kiedy chce generacja YouTube, a Marta Rybicka z IQS omówi różne sposoby komunikacji mediów, reklam i usług przez X, Y i Z. Odpowie na pytanie, dlaczego u Zetów wygrywa smartfon, u Iksów rządzi telewizor, a Igreki są „pomiędzy”, ale jednak bliżej Zetów.

Przemysław Broniszewski, prezes, MOC TV poinformuje o tym jakich badań mediowych potrzebuje polski rynek mediów i reklamy. Czy istnieje możliwość objęcia badaniem nowej mediowej konstelacji nadawców, wydawców i serwisów streamingowych? I czego uczą nas doświadczenia zebrane w innych krajach europejskich?

Wydarzenie, którego organizatorem jest “Media Marketing Polska” odbędzie się już 19 marca. Więcej informacji na: https://multiscreenday.pl/

SOCIALPRESS jest patronem medialnym wydarzenia.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail