X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Najpopularniejsze podcasty kobiece na Spotify – Polska i świat

Jakie podcasty tworzone przez kobiety cieszą się największą popularnością? Z okazji Dnia Kobiet Spotify zaprezentowało ranking.

Najpopularniejsze podcasty kobiece na Spotify – Polska i światźródło: shutterstock.com
Przy okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, Spotify zaprezentowało zestawienie najpopularniejszych kobiecych głosów w aplikacji. W rankingu pojawiły się nie tylko artystki muzyczne, ale i twórczynie podcastów.
Które kanały z treściami prezentowanym przez Panie znalazły się w zestawieniu? Jakie treści na nich znajdziemy?

Najpopularniejsze podcasty prowadzone przez kobiety w Polsce

 1. Ja i moje przyjaciółki idiotki
 2. Tu Okuniewska
 3. Prawdziwe Zbrodnie
 4. Piąte: Nie zabijaj
 5. Dziewczyny z sąsiedztwa
 6. Kryminalne Historie
 7. Kryminalna Skandynawia
 8. Karolina Sobańska PODCAST
 9. Śledztwo Pisma
 10. nerdy nocą

Bez wątpienia jednym z najbardziej sexy tematów wśród polskich użytkowników Spotify są treści kryminalne. Świadczy o tym obecności w TOP 10 podcastów Prawdziwe Zbrodnie, Piąte: Nie zabijaj, Kryminalne Historie, Kryminalna Skandynawia czy Śledztwo Pisma.

źródło: instagram.com/tu_okuniewska

Z kolei za dwoma pierwszymi miejscami oraz piątym stoi Joanna Okuniewska, którą śmiało można nazwać polską królową podcastów. W “Ja i moje przyjaciółki idiotki” przywołuje różne historie bez happy endu, opowieściami o złamanych sercach i miłosnych rozczarowaniach. Z dystansem mówi o różnych upokarzających przypadkach, które zdarzają się, gdy głupio się zakochamy i pokazuje, że z tego typu przygód można się śmiać. Bo każda z nas bywa czasem “idiotką”.

W treściach na kanale “Tu Okuniewska”, nadając z piwniczki w Reykjaviku, dzieli się różnymi przemyśleniami z jej życia codziennego. Opowiada o zaskoczeniach, rozczarowaniach, problemach i dylematach, skłaniając przy tym do refleksji. Nie tylko kobiety.

Trzeci podcast za którym stoi Okuniewska, czyli “Dziewczyny z sąsiedztwa” powstaje przy współpracy z Showroomem. Tam zaś rozmawia ona z różnymi kobietami i pokazuje, jak wiele mamy ze sobą wspólnego.

Zdrowie, ekologia, świadome życiu i celebracja codzienności to z kolei tematy bliskie sercu Karoliny Sobańskiej. W 75 opublikowanych dotąd materiałach popularyzuje wiedzę naukową, rozmawia z gośćmi, opowiada o jodze i medytacji, podróżach, diecie roślinnej czy ochronie środowiska.

Głodnych ciekawostek ze świata zainteresuje pewnie podcast nerdy nocą, którego twórczyni opowiada o naukowych smaczkach, interesujących hobby, tworzeniu gier czy serialach.

Najpopularniejsze podcasty prowadzone przez kobiety na świecie

W przypadku zagranicznych podcastów królują materiały twórców ze Stanów Zjednoczonych. W kwestii treści, podobnie jak w Polsce, nie zabrakło tematyki kryminalnej. 

Poza podcastami Office Ladies tworzonymi przez dwie przyjaciółki opowiadające różne historie, kanałem Marthy Debayle, która opowiada o miłości, zdrowiu, muzyce i dzieciach, materiałami dziewczyn z Girls Gotta Eat, która mówią m.in. o związkach i relacjach w erze social media, a także autorkami podcastu Herrengedeck, to właśnie treści związane z mrocznymi historiami kryminalnymi cieszą się największą sympatią.

 1. My Favorite Murder (with Karen Kilgariff and Georgia Hardstark) (Stany Zjednoczone)
 2. Crime Junkie (Stany Zjednoczone)
 3. Call Her Daddy (Stany Zjednoczone)
 4. Mordlust (Niemcy)
 5. Morbid: A True Crime Podcast (Stany Zjednoczone)
 6. And That’s Why We Drink (Stany Zjednoczone)
 7. Office Ladies (Stany Zjednoczone)
 8. Martha Debayle (Meksyk)
 9. Girls Gotta Eat (Stany Zjednoczone)
 10. Herrengedeck – Der Podcast (Niemcy)

Biorąc pod uwagę powyższe zestawienia, mroczne opowieści prowadzone przez kobiety są niezwykle lubiane – zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie. Bez wątpienia pobudzają one wyobraźnię, a jeśli są oparte na faktach, ich przygotowanie wymaga wysiłku. Doceniamy więc pracę wkładaną w przygotowanie podcastów przez wszystkie twórczynie – niezależnie od tematyki.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail