X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram testuje nowe naklejki dla profili biznesowych w Stories

Naklejki do promowania biznesu są dobrym pomysłem. Tylko, czy ich wpływ na firmy będzie rzeczywisty?

Instagram testuje nowe naklejki dla profili biznesowych w Storiesźródło: shutterstock.com

reklama


Wszyscy, oczywiście na miarę swoich sił, staramy się wspierać lokalne biznesy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Zwłaszcza teraz, gdy COVID-19 zamyka z dnia na dzień kolejne drzwi takich lokali. Stąd pomysł Instagrama na promocję tych miejsc za pomocą naklejek.

Pomóżmy sobie wzajemnie przetrwać

Koronawirus nikogo nie oszczędza. Obok tego, co czyni z naszym zdrowiem, pojawiają się również sprawy ekonomiczne, związane m.in. z utrzymaniem firmy. Drzwi małych lokali, firm, zamykają się jedne po drugich. Ludzie tracą pracę z dnia na dzień. I chociaż ludzie starają się pomagać przedsiębiorcom, nie zawsze odnosi to oczekiwany skutek. Do walki o te firmy włączyły się również social media. Facebook, LinkedIn, WhatsApp czy nawet Snapchat przygotowali wiele ułatwień. Niedawno natomiast, Jane Manchun Wong poinformowała o kolejnym pomyśle, tym razem Instagrama.

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”en” dir=”ltr”>Instagram is working on “Share Professional” sticker, a sticker to introduce “professional” profiles (maybe business/creator accounts) in a Story <a href=”https://t.co/gZKYoXYshy”>pic.twitter.com/gZKYoXYshy</a></p>&mdash; Jane Manchun Wong (@wongmjane) <a href=”https://twitter.com/wongmjane/status/1252709879665418240?ref_src=twsrc%5Etfw”>April 21, 2020</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

Jak widać na poście, nowa naklejka “Share Professional”, pozwala nam udostępnić na naszym stories profil wraz z trzema ostatnio udostępnionymi postami konta. Może być ono traktowane również jako forma promocji, którą następnie można umieścić w zapisanych stories.

I jak to ma pomóc?

O sile social mediów najwięcej wie ten, kto chociaż raz zdecydował się szukać na nich pomocy. Zresztą, często decydujemy się na jakiś zakup, gdy poleci nam go znajomy bądź osoba przez nas obserwowana. A to, równie często, prowadzi do pomocy finansowej w postaci zakupu danego produktu czy usługi właśnie w tej firmie. Naklejka ta, może stać się również formą promocji. Dzięki niej możemy bowiem poznać nowe miejsca, firmy, czy chociażby rękodzielników. A to bardzo ważne, zwłaszcza w czasach koronawirusa. Nikomu z nas nie jest łatwo, ale pamiętajmy o tych, którym być może jest jeszcze trudniej, niż nam.

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail