X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram pozwoli nam przeglądać te Stories, które nas interesują

W jaki sposób nowa funkcja wpłynie na filtrację przeglądanych przez użytkownika treści w Stories?

Instagram pozwoli nam przeglądać te Stories, które nas interesująźródło: shutterstock.com

reklama


Jeżeli irytuje Cię przeglądanie wszystkich Stories z rzędu, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Instagram właśnie testuje możliwość nawigacji w tym pasku. Co to oznacza?

Stories pod kontrolą

O testach prowadzonych przez Instagrama w pasku ze Stories, poinformowała niedawno na swoim koncie na Twitterze Jane Manchun Wong.

Jak wynika z jej “śledztwa”, od teraz użytkownik będzie sam mógł zdecydować które Stories chce oglądać i w jakiej kolejności. Tym samym, będzie mógł pominąć te mniej go interesujące. Ponadto, nowa funkcja pozwoli zsunąć główną Stories w dół po to, aby odsłonić pasek z innymi Stories.

Dlaczego niektórych ta funkcja może martwić?

Przede wszystkim, z informacji tej mogą cieszyć się użytkownicy Instagrama, których być może wcześniejszy stan rzeczy nieco irytował. Natomiast nie jest to dobra wiadomość dla marek, których niekiedy Stories włączało się użytkownikowi przez przypadek, następnie angażowało i zachęcało do kupna. Nowa funkcja spowoduje bowiem niemałą filtrację treści zamieszczanych w Stories, a co z tego wynika, unikanie tych irytujących. Z drugiej strony, to też dobry sposób na zwiększenie zaangażowania ze strony osób publikujących krótkie, 24 godzinne historie. Być może to właśnie pierwszy krok ku temu, aby rozpoczęła się walka na coraz to ładniejsze, przepełnione treścią i obrazem Stories, a nie zwykłe pogadanki na temat marki, czy kolejny obrazek przedstawiający widok z okna pracowni. Jednak jak funkcja sprawdzi się w rzeczywistości, przekonamy się dopiero za jakiś czas, gdy Instagram w końcu zdecyduje się wprowadzić tę funkcję na stałe.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail