X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter pracuje nad reakcjami za pomocą emoji

Twitter powraca do prac na funkcją reakcji. Trwają testy rozwiązania, które umożliwi reagowanie na tweety za pomocą emoji.

Twitter pracuje nad reakcjami za pomocą emojiźródło: unsplash.com

reklama


Wygląda na to, że Twitter wznowił prace nad funkcją reakcji. Pierwsze testy rozwiązania miały miejsce aż 5 lat temu, czyli jeszcze przed tym, zanim zrobił to na przykład Facebook. Jednak przez ten czas nie zdecydowano się na wprowadzenie możliwości reagowania za pomocą emocji na tweety. Inne platformy uczyniły to już jakiś czas temu.

Teraz twórcy Twittera postanowili powrócić do tego pomysłu i ponownie rozważają jej wprowadzenie.

Reakcje na tweety

Jak zauważa Jane Manchun Wong, Twitter testuje opcję reagowania na tweety. Dotąd możliwe było pozostawienie serduszka pod wpisem. W ramach sprawdzanej możliwości posiadacze profili na Twitterze mogliby użyć w tym celu emoji jednego z pięciu emoji:  💯, 🚫, 😂, 😯  oraz 🙏.

Nowy sposób na interakcje

Przypomnijmy, że niedawno Twitter wprowadził opcję, która pozwala na ograniczenie grona odbiorców tweeta. Nowa forma interakcji – reakcje z użyciem emoji – mogłyby być ciekawym sposobem na aktywizację użytkowników i zachęcanie do ustosunkowanie się do wpisu w formie innej niż retweety czy serduszka.  Szczególnie, że na zrzucie ekranu możemy zobaczyć także opcję reakcji za pomocą Fleet, czyli twitterowych relacji.

Na ten moment nie podano jednak informacji, kiedy owa funkcja miałaby zostać oddana w ręce użytkowników. Pozostaje nam więc czekać na więcej informacji i wierzyć, że tym razem Twitter rzeczywiście zdecyduje się na takie urozmaicenie na platformie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail