X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram chce zająć miejsce zbanowanego w Indiach TikToka

Instagram dokłada wszelkich starań, aby uruchomić Reels i zwrócić uwagę użytkowników, którzy w wyniku blokady stracili dostęp do TikToka.

Instagram chce zająć miejsce zbanowanego w Indiach TikTokaźródło: unsplash.com

reklama


Wygląda na to, że Instagram postanowił wykorzystać blokadę TikToka w Indiach. Twórcy aplikacji intensyfikują w tym regionie działania związane z wprowadzeniem funkcji Reels.

Blokada w Indiach

W ubiegłym tygodniu użytkownicy TikToka w Indiach stracili możliwość korzystania z tego kanału. A wszystko dlatego, że wraz z 58 innymi aplikacjami został on zbanowany. Na działanie te zdecydowano się w wyniku napięć pomiędzy Indiami i Chinami oraz w obawie o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników.

W gronie zablokowanych aplikacji poza TikTokiem znalazł się także komunikator WeChat czy mobilna wyszukiwarka UC Browse. Decyzja o uniemożliwieniu korzystania z chińskich aplikacji została uzasadniona przez rząd skargami użytkowników oraz działaniami naruszającymi suwerenność i integralność Indii, a także bezpieczeństwo państwa i porządek publiczny.

Instagram wkracza z Reels

W obliczu tych wydarzeń Instagram zdecydował się zareagować. Dlatego Twórcy aplikacji starają się obecnie uruchomić Reels, czyli muzyczną funkcję będącą niejako klonem TikToka.

Jak podaje Business Insider India, trwają testy tego rozwiązania wśród użytkowników w Indiach. Co więcej, serwis wskazuje także, że w czerwcu Facebook nawiązał współpracę z indyjskim wydawnictwem muzycznym Saregama. Dzięki temu użytkownicy Reels zyskaliby dostęp do biblioteki muzyki.

Materiały wideo z podkładem muzycznym to zabawny i kreatywny sposób wyrażania siebie. Niestety wciąż niewiadomym jest kiedy zostaną one oficjalnie wprowadzone na Instagramie i udostępnione na większą skalę. Przypomnijmy, że pierwsze zajawki tej funkcji pojawiły się w naszym serwisie jeszcze w listopadzie. Pozostaje nam więc obserwować, czy Reels przyciągnie uwagę użytkowników Instagrama oraz czy Indie będą pierwszy krajem, który będzie mógł w pełni korzystać z tejże opcji.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail