X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram wprowadził zbiórki osobiste na rzecz COVID-19

Instagram uruchomił nową opcję zbiórki pieniędzy. Od teraz, każdy użytkownik może podjąć taką próbę, a jedyne czego potrzebuje to pomysł i zgoda Facebooka.

Instagram wprowadził zbiórki osobiste na rzecz COVID-19źródło: shutterstock.com

reklama


Najpierw pomoc małym firmom, a teraz ludziom i firmom na cele osobiste, w związku z pandemią i panowaniem wirusa COVID-19. Instagram ponownie pragnie pomóc swoim użytkownikom przetrwać ten trudny czas. Dlatego też, postawił na stworzenie nowej naklejki, umożliwiającej zbiórkę osobistą.

Zbiórka osobista na Instagramie

Osobiste zbiórki mogą cieszyć się ogromnym powodzeniem. Tym bardziej, że wcześniej wprowadzone naklejki wspierające małe firmy również były chętnie udostępniane przez użytkowników tego serwisu społecznościowego. Cel, na który przeznaczane będą pieniądze zbiórki może dotyczyć zarówno firmy, jak i osoby. Jednak, jak czytamy na blogu Instagrama, są jednak dwa warunki konieczne – musi ona zostać zatwierdzona przez Facebooka i dotyczyć wirusa COVID-19.

źródło: instagram.com

Jak to będzie działać?

W celu utworzenia osobistej zbiórki pieniędzy, należy wejść w Ustawienia swojego profilu, a następnie wybrać jego edycję i opcję Dodaj zbiórkę pieniędzy i Zbierz pieniądze. Ostatnim krokiem jest wybranie odpowiedniego zdjęcia i wybranie kategorii zbiórki, np. pomoc kryzysowa, wiara czy zwierzęta. Po tym kroku, istnieje też możliwość dokładnego opisu zbiórki, w którym przekonamy innych użytkowników do wpłaty. Na koniec zaś, musisz kliknąć Wyślij, aby zarząd Facebooka mógł dokładnie sprawdzić zbiórkę. Co prawda, opcja ta będzie dostępna pierwotnie jedynie w Stanach ZjednoczonyhStanach, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Natomiast sukces naklejki wspierającej małe biznesy pokazuje, że dotarcie jej do Polski to tylko kwestia czasu.

 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail