X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Rozmowy na Twitterze pomogą szybciej wykryć pożary lasów

Rozmowy na Twitterze mogą pomóc służbom gaśniczym w szybki sposób zareagować na rozprzestrzeniający się pożar. Wszystko za sprawą połączenia sił z platformą mayday.ai.

Rozmowy na Twitterze pomogą szybciej wykryć pożary lasówźródło: shutterstock.com

reklama


O mediach społecznościowych można mówić wiele dobrych i złych rzeczy. Jednak Twitter we współpracy z platformą mayday.ai opracowali rozwiązanie ułatwiające szybsze wykrycie pożarów w lasach.

Mayday.ai

Mayday to platforma ułatwiająca zwalczanie klęsk żywiołowych. Po ich wykryciu, w czasie rzeczywistym, wysyła odpowiednie powiadomienia do władz lub osób zarządzających na danym terenie. Jak czytamy na ich stronie, wszystko to za pomocą odpowiednich satelit, dronów i innych urządzeń ułatwiających kontrolę katastrof, klęsk żywiołowych, klęsk klimatycznych, geofizycznych, hydrologicznych, biologicznych, technologicznych itd. Kolejnym krokiem jest wykorzystanie automatyzacji sztucznej inteligencji, weryfikacji oraz analizy opinii w mediach społecznościowych za pośrednictwem chmurowych mikrousług. Niedawna współpracę z tą platformą ogłosił także Twitter.

Twitter w walce o lasy

Niedawno na blogu Twittera pojawiła się również informacja o nawiązaniu współpracy serwisu z platformą Mayday. Powodem tej współpracy jest wciąż rosnący problem zagrożenia pożarowego na terenach zalesionych oraz fakt, że to właśnie często na Twitterze pojawiają się pierwsze wzmianki na ten temat.

Według obydwu stron, taki rodzaj komunikacji pozwoli na szybką reakcję ze stron służb gaśniczych oraz organów odpowiedzialnych za dany teren. W rezultacie pozwoli to równie uchronić ludzi i zwierzęta przed niepotrzebną tragedią. Będzie to możliwe poprzez połączenie rozmów na Twitterze z satelitami, kamerami i IP911. Wszystko po to, aby informacja o wybuchu pożaru była przekazana w czasie rzeczywistym lub zbliżonym do rzeczywistego.

Trzeba przyznać, biorąc pod uwagę współczesne rozwiązania technologiczne jest to ogromna pomoc w uniknięciu naprawdę wielkich, ogniowych tragedii.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail