X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Tak Pinterest zachęca do noszenia maseczek. Poznajcie wyzwanie Make a Statement Mask

Pinterest zachęca do noszenia maseczek poprzez wyzwanie Make a Statement Mask. Tym samym prosi o zachowanie ostrożności podczas pandemii.

Tak Pinterest zachęca do noszenia maseczek. Poznajcie wyzwanie Make a Statement Maskźródło: shutterstock.com

reklama


Obostrzenia zostały poluzowane, a ludzie powoli zaczynają zapominać o panującym wirusie COVID-19. Jednak bez względu na to, czy jesteśmy zwolennikami maseczek, czy wręcz przeciwnie – wciąż obowiązuje nakaz ich noszenia. A Pinterest stara się nas do tego zachęcić.

Wyzwanie Make a Statement Mask

Kreacje wielkich projektantów modowych zostają uzupełniane o maseczki. Wyszywane są one cekinami, koronkami, a ich kolory są najróżniejsze. Natomiast w życiu codziennym nie wszyscy tak ochoczo podchodzą do tematu zakładania maseczki na twarz, a zniesienie tego nakazu na tę chwilę nie wydaje się być możliwe.

Dlatego Pinterest postanowił zorganizować wyzwanie, w którym zachęci swoich użytkowników do wyrażenie siebie, poprzez dodanie zdjęcie swojej maski.

źródło: Pinterest.com

Warto też dodać, że pomysł ten nie jest zainspirowany jedynie obowiązkiem zakrywania nosa i twarzy, ale jak czytamy na blogu Pinteresta, również trendami wyszukiwań.

Jak podaje platforma, na początku pandemii wzrosła liczba wyszukiwań dotyczących stworzenia maseczki DIY na szybko. Teraz natomiast użytkownicy chcą się dzięki nim wyróżnić i oddać charakter swojej osobowości. Wśród prawdziwych hitów znajdziemy maseczki cekinowe, gotyckie, haftowane. A wszystkie propozycje zostaną zaprezentowane na tablicy Make a Statement Mask, która została poświęcona właśnie tej tematyce.

Wyzwanie a rzeczywistość

Na temat pomysłu Pinteresta internauci mają bardzo podzielone opinie. Dla jednych idea noszenia maseczek jest wymysłem i nie zdecydowaliby się założyć nawet tej najbardziej trafiającej w ich gusta. Inni zaś, zakładają na twarz maseczkę i chętnie za jej pomocą wyraziliby swoją indywidualność. Samo wyzwanie natomiast być może nie zachęci zbyt dużej liczby osób, ale być może wprowadzi pewien rodzaj mody, a ta jak wiemy, rozprzestrzenia się bardzo szybko. Dodatkowo, w USA do chronienia się przed zakażeniem za pomocą maski, zachęca również Donald Trump – również uprzedni ich przeciwnik.

Jaki efekt przynosi Make a Statement Mask? Wystarczy w tym celu zajrzeć na tablicę poświęconą wyzwaniu, a każdy z nas przekona się o tym samodzielnie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail