X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook pomaga dzieciom, rodzicom i nauczycielom wrócić do szkoły

Powrót do szkoły po pandemii nie będzie łatwy zarówno dla dzieci, jak i rodziców oraz nauczycieli. Dlatego Facebook uruchomił Centrum Edukatora, aby im w tym pomóc.

Facebook pomaga dzieciom, rodzicom i nauczycielom wrócić do szkołyźródło: shutterstock.com

reklama


Poprzedni rok szkolny zdecydowanie różnił się od poprzednich i nie należał do najłatwiejszych. Okazało się bowiem, że zdalne nauczanie wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Dlatego też Facebook postanowił trochę pomóc dzieciom, rodzicom i nauczycielom w tym trudnym powrocie.

Facebook i Centrum Edukatora

Centrum Edukatora powstało po to, aby pomóc rodzicom, uczniom oraz nauczycielom wrócić do szkoły, bez niepotrzebnych stresów. Na blogu Facebooka czytamy więc o poszczególnych korzyściach dla każdej z tych grup. Nauczycielom, gigant mediów społecznościowych chce pomóc się odnaleźć  nowej rzeczywistości, w tym podczas nauki online zarówno w klasie, jak i poza nią. Facebook skupił się tu przede wszystkim na odpowiednich materiałach dotyczących walki z rasizmem. Zostało to wydane w formie przewodnika i zapewni tym samym dostęp do inspirujących treści.

źródło: facebook.com

Dodatkowo, dla nauczycieli został również przygotowany bezpłatny program alfabetyzacji cyfrowej – Get Digital – dostępny również dla wszystkich grup. Będzie on zawierał interaktywne plany lekcji, ćwiczenia, filmy itd, których zadaniem będzie ułatwienie tego trudnego czasu edukacji zdalnej lub częściowo zdalnej.

Ochrona w czasie COVID-19

Facebook spojrzał także na pozostałe aspekty, jak np. rozdzielenie ze znajomymi w tym trudnym czasie. Dlatego poleca nauczycielom łączyć się na Instagramie za pomocą hashtagów:  #teachersofinstagram, #teacherssupportteachers, #distancelearning, #teacherspayteachers i #teachergram. Dodatkowo, Centrum Edukatora zaoferowało różne strategie samoopieki dotyczącej zdrowia psychicznego. Facebook w programie oferuje także pomoc w zrozumieniu swoich koleżanek i kolegów, realizując tematy: jak być dobrym przyjacielem online, jak najlepiej wykorzystać swój czas online i jak dostosować swoje doświadczenia na Instagramie do panującej sytuacji. Wszystko po to, aby gorący czas powrotu do szkoły był jak najmniej stresujący dla wszystkich, a dysproporcje w nauce, spowodowane nauczaniem online jak najmniejsze.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail