X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram uprzedzi Cię, gdy będziesz chciał udostępnić treści z prywatnego konta

Instagram wyświetli Ci odpowiedni komunikat, gdy będziesz chciał udostępnić zdjęcie lub relację osoby, której konto jest prywatne.

Instagram uprzedzi Cię, gdy będziesz chciał udostępnić treści z prywatnego kontaźródło: shutterstock.com

reklama


Udostępnianie zdjęć i relacji na Instagramie to również ważna część promocji. A co w sytuacji, gdy konto jest prywatne? Od teraz wszystkie informacje będzie pokazywał sam serwis, gdy zdecydujesz się na taki krok.

Komunikat ostrzegawczy

Za każdym razem, gdy postanowisz udostępnić post lub relację konta, pojawi Ci się następujący komunikat:

źródło: socialmediatoday.com

Treść tego komunikatu oznajmia użytkownikowi, że tego posta nie zobaczą Ci, którzy nie obserwują konta, którego treść udostępniasz.

Skąd taka decyzja serwisu?

Jak czytamy w serwisie socialmediatody.com, decyzja ta jest podyktowana wcześniejszymi obserwacjami na temat kont w serwisie.  Adam Mosser, szef Instagrama pwoiedział bowiem, że do tej pory właściciele dużych kont, w ten sposób zyskiwały followersów. Cały “przekręt” polegał na tym, że strona zmieniła swoje ustawienia z publicznych na prywatne, a użytkownicy udostępniali ich posty, np. w swoich relacjach. Gdy osoba, która zobaczyła taką relację zainteresowała się treścią i chciała dostawać ich więcej – musiała zaobserwować konkretne konto. Dlatego Instagram postanowił to zmienić i teraz, każdy post lub relacja udostępniona od użytkownika prywatnego, nie będzie widoczna dla tych, którzy nie należą do obeserwatorów konta. Mówiąc wprost, Instagram zakończył erę zwiększania liczby followersów na haczyk jakim jest konto prywatne. Sprytne? Tego nie wiemy, ale na pewno nieco bardziej uczciwe niż praktyki stosowane do tej pory.

 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail