X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Osoby z pokolenia Y i Z są mniej szczęśliwe niż ich rodzice

Raport pokazuje, że Millenialsi i pokolenie Z jest mniej szczęśliwe niż ich rodzice. Jedną z przyczyn jest ich obecność w social mediach.

Osoby z pokolenia Y i Z są mniej szczęśliwe niż ich rodziceźródło:shutterstock.com

reklama


Millenialsi i pokolenie Z to osoby, które z pozoru mają wszystko. Niestety jak pokazują najnowsze badania, mimo to są mniej szczęśliwi niż ich rodzice. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest ich obecność w mediach społecznościowych.

Niezadowoleni młodzi

Badania przeprowadzone na rzecz raportu Southern Cross Healthy Futures 2020 wykazało, że prawie połowa młodych dorosłych nie jest zadowolona ze swojego życia prywatnego. Osoby te nie posiadają też dobrego, ogólnego samopoczucia. Badanie objęło osoby w wieku od 18 do 29 lat. Wykazało lęk przed samotnością tych grup wiekowych, który wskazało ponad 51% ankietowanych. Dodatkowo, jak czytamy w serwisie stuff.co.nz, tematy najbardziej dotykające Millenialsów i Pokolenie Z to samobójstwa (85%), przemoc (78%), zdrowie psychiczne (82%) i koszty życia i utrzymania się (83%). Niepokojące jest jednak to, że dobre samopoczucie osób młodych spada wtedy, gdy poziom ich wyimaginowanego życia nie odpowiada temu, co jest w rzeczywistości. Jeden z wykładowców Victoria University of Wellington wypowiedział się wprost na ten temat. Za taki stan rzeczy odpowiada obecność Millenialsów i Pokolenia Z w mediach społecznościowych. To właśnie przeglądanie zdjęć w serwisach tego typu doprowadza młodych dorosłych do porównań. Te z kolei, zaniżają ich pewność siebie. Dlatego też, w pewnym momencie rodzi się w nich presja bycia lepszym i spełniania oczekiwań społecznych. Kolejnym problemem jest również poczucie samotności, z którym niewiele osób potrafi sobie poradzić.

źródło: stuff.co.nz

A zatem obok tego lęku w przyszłości, pojawia się on również teraz, nawet pomimo istnienia różnych sposobów komunikacji.

Ciemna strona mediów społecznościowych

Media społecznościowe mają niewątpliwie wiele plusów, natomiast o ich negatywnym wpływie na nasze zdrowie psychiczne wciąż mówi się niewiele. Niestety w rezultacie, wiele osób, które porównują się do swoich znajomych, odbiera sobie życie lub walczy z wieloma problemami natury psychicznej. Dodatkowo, poziom nienawiści w social mediach wciąż jest zjawiskiem rosnącym w siłę. Pomimo wielu walk z mową nienawiści gigantów mediów społecznościowych, pozytywnych skutków jest zdecydowanie mniej niż więcej. Dlatego z tego miejsca, raz jeszcze prosimy Was o rozważne prowadzenia swojego życia w mediach społecznościowych. Postarajcie się racjonalnie podchodzić do tego co widzicie na swoich feedach lub w Stories.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail