X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Dzięki Rights Manager wyszukasz skradzione zdjęcia z Facebooka i Instagrama

Rights Manager to nowe narzędzie, które pomoże nam w wyszukaniu skradzionych zdjęć z Instagrama i Facebooka.

Dzięki Rights Manager wyszukasz skradzione zdjęcia z Facebooka i Instagramaźródło: shutterstock.com

reklama


Od kiedy istnieją social media, a użytkownicy dodają swoje zdjęcia, mamy problem z naruszeniami. Wreszcie doczekaliśmy się narzędzia, które pomoże nam się temu sprzeciwić.

Naruszenia dotyczące zdjęć

O naruszeniach np. w stosunku do zdjęć celebrytów jest głośno od kilku lat. Z problemem tym zmagała się Natalia Siwiec, której wizerunek wykorzystano do reklamy kremu do odbytu. Martyna Wojciechowska czy Małgorzata Rozenek-Majdan, także stały się twarzą środków na odchudzanie, oczywiście bez ich ówczesnej zgody. Natomiast problem ten nie dotyczy jedynie znanych osób. Spotykają się z nim również fotografowie, firmy, a nawet prywatni użytkownicy, jeżeli ich zdjęcia są dostępne dla wszystkich publicznie. Dlatego też, jeżeli widzimy swój wizerunek w miejscu, na które wcześniej nie wyraziliśmy zgody – możemy to zgłosić. Podobnie w sytuacji, gdy ktoś wykorzystać zdjęcie, na którym nie widniejmy bezpośrednio, ale jesteśmy jego autorami.

Facebook chcąc w tym pomóc przygotował również nowe narzędzie o nazwie Rights Manager.

Na czym polega Rights Manager?

Rights Manager jest formą pomocy dla użytkowników, aby wykryć kradzież bądź naruszenia zdjęć. Dodatkowo, narzędzie to jest bezpłatne i oprócz zarządzania treścią, będzie posiadało jeszcze kilka ciekawych opcji.

Po pierwsze, narzędzie będzie raportowało działania związane z naruszeniami praw autorskich. Po drugie, pozwoli nam wybrać rodzaj “kary” dla takiego użytkownika. Oznacza to, że do nas będzie należała decyzja, czy dany profil będzie blokowany czy usuwany. A wszystko co musisz zrobić, to po prostu dodać utworzone przez siebie treści, które chcesz objąć ochroną lub sprawdzić, a następnie wybrać czy sprawdzenie ma obejmować konkretny region, czy cały świat.

Right Manager pozwoli Ci również dodać zaufanych partnerów, aby chronić także te treści, które tworzysz dla nich. Wszystko po to, aby były one bezpieczniejsze i mniej narażone na naruszenia praw autorskich.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail