X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Koniec ze spamem na Messengerze? Komunikator wprowadza ograniczenia

Wprowadzony przez Messengera limit sprawia, że przekazywanie wiadomości innym nie będzie już takie proste jak dotychczas.

Koniec ze spamem na Messengerze? Komunikator wprowadza ograniczeniaźródło: about.fb.com

reklama


Messenger wprowadza ograniczenia, które najpewniej przyczynią się do zniwelowania ilości spamerskich wiadomości w komunikatorze.

Limit użytkowników

Wczoraj Jay Sullivan, dyrektor ds. Zarządzania produktami, prywatności i bezpieczeństwa komunikatora przekazał wiadomość o nowości w aplikacji. Aby zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo oraz prywatność, wiadomości mogą być przekazywane tylko do pięciu osób lub grup naraz. 

Tego typu ograniczenie to skuteczny sposób na spowolnienie przesyłania fake newsów i szkodliwych treści, które mogą mieć negatywny wpływ na użytkowników. Ktoś, kto zechce przekazać czyjąś wiadomość czy otrzymany link wielu osobom jednocześnie, napotka ograniczenie.

Walka ze spamem i dezinformacją

Przedstawiciel Facebooka wskazuje, że rozprzestrzenianie się dezinformacji ma duże znaczenie – szczególnie w obliczu globalnej pandemii COVID-19 trwa nadal. Użytkownicy często pod wpływem nagłówków od otrzymanych artykułów decydują się na przekazanie danej treści swoim bliskim i znajomym mimo, iż nie ma ją pewności, że jest ona rzetelna. Nie brak także przykładów spamerskich wiadomości oraz komunikatów zachęcających do głosowania w konkursie czy wzięcia udziału w jakimś przedsięwzięciu.

Firma podejmuje kroki, aby zapewnić większą przejrzystość i dokładniejsze informacje. Mniejsze pole do przekazywania masowo wiadomości za pomocą Messengera, których często nie weryfikujemy, ma w tym pomóc. Ma również ograniczyć wysiłki osób, które chcą wywołać w ten sposób chaos, siać niepewność lub nieumyślnie podważyć informacje.

źródło: unsplash.com

Bezpieczeństwo użytkowników

Facebook chce, aby Messenger był bezpieczną i godną zaufania platformą do łączenia się z przyjaciółmi i rodziną. W tym roku wprowadzono już takie funkcje, jak powiadomienia dotyczące bezpieczeństwa, uwierzytelnianie dwuskładnikowe oraz łatwiejsze sposoby blokowania oraz zgłaszania niechcianych wiadomości. Limit użytkowników zapewni kolejną warstwę ochrony, ograniczając rozprzestrzenianie się dezinformacji lub szkodliwych treści i wierzymy, że pomoże to zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail