X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Na IGTV pojawi się opcja automatycznego dodawania napisów

Instagram dodaje automatyczne napisy na IGTV. Wszystko po to, aby ułatwić pracę twórcom i zwiększyć dostępność do treści dla osób niesłyszących.

Na IGTV pojawi się opcja automatycznego dodawania napisówźródło: shutterstock.com

reklama


Instagram chce pomóc twórcom w pracy nad filmami, poprzez automatyczne dodawanie napisów w IGTV. Tym samym również, zwiększa dostępność do tych treści, np. dla osób głuchych.

Instagram i IGTV

Co jakiś czas pojawiają się informacje na temat braku potrzeby IGTV, a mimo to, coraz więcej osób decyduje się na ten rodzaj przekazu. Dlatego Instagram zdecydował się dodać ulepszenie znane nam, np. z Facbooka. Od teraz bowiem, każdy twórca będzie mógł automatycznie dodać napisy do swojego filmu na IGTV.

źródło: socialmediatoday.com

Jaki jest cel tych napisów? Jak mówi sam Facebook, jest to potrzebne po to, aby zwiększyć dostępność do treści,np. dla osób niedosłyszących lub głuchych. Dodaje też, że według WHO ponad 466 milionów ludzi cierpi obecnie na problemy ze słuchem, a do roku 2050 liczba ta ma wzrosnąć do 900 milionów.

Dostępność przede wszystkim?

Chciałoby się tak rzec, natomiast pomimo tłumaczeń o poprawie dostępności jest kilka znaczących spraw, dzięki którym Instagram mógł uczynić ten krok na IGTV. Po pierwsze, większość z nas, nawet bez problemów ze słuchem, wybiera oglądanie krótkich video z napisami, w tym również IGTV, co potwierdzają liczne badania na ten temat. Dodatkowo, automatyczne napisy nie do końca będą zawsze dobrym rozwiązaniem, ponieważ będzie za nie odpowiadała sztuczna inteligencja. Zatem treść ich treść może być zależna od słyszalnego przez AI dźwięku, a ten z kolei będzie zależał od jakości nagrania. Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno youtuberzy, jak i twórcy na Instagramie powinni skupić się na tej części tworzenia treści. Często bowiem wśród grona odbiorców mogą być także osoby głuche. Niestety, takich twórców na ten moment można policzyć na palcach jednej ręki.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail