X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter testuje wiadomości audio w prywatnych konwersacjach

Twitter początkowo wprowadził treści głosowe jedynie do tweetów. Teraz postanowił tę funkcję poszerzyć również o głosowe wiadomości prywatne.

Twitter testuje wiadomości audio w prywatnych konwersacjachźródło: shutterstock.com

reklama


Na początku tweety audio, zatem teraz przyszedł czas na prywatne wiadomości. Póki co, opcja ta jest dopiero w fazie testów, natomiast wszystko wskazuje na to, że zagości w serwisie na dobre.

Brazylijskie testy

Twitter rozpoczął już wstępne testy możliwości wysyłania wiadomości prywatnych w formie nagrania audio. Początkowo, będą one dostępne jedynie dla wybranych użytkowników w Brazylii. Ostatnio na Twitterze pojawił się również taki oto post Matta Navarry w tej sprawie.

Jednak jak się okazuje, tym razem Navarra nie był pierwszy, ponieważ już w lipcu tego roku, tę zależność zaobserwował Alessandro Paluzzi.

Jak łatwo wywnioskować, Twitter planuje wprowadzić opcję znaną, np. z Facebooka. Będzie ona polegała na tym, że dostaniemy możliwość nagrania 140 sekundowego pliku audio, a następnie wysłania go jako DM innemu użytkownikowi.

W czym ta funkcja może pomóc?

Przede wszystkim, podobnie jak tweety głosowe oraz wiadomości audio, które obecnie są dostępne, np. na Facebooku, mogą pomóc w komunikacji osobom niedowidzącym i niewidomym. W dodatku, głosowe tweety cieszą się naprawdę dużym powodzeniem i nawet gwiazdy strady zaczęły korzystać z tego rozwiązania. Natomiast na tę chwilę nie wiemy jednego – kiedy ta funkcja pojawi się w naszym kraju. Wszystko jednak wskazuje na to, że to tylko kwestia czasu.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail