X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram szuka nowych rozwiązań do walki z obraźliwymi komentarzami

Instagram dodaje nowe funkcje pomagające zwalczyć obraźliwe komentarze w sieci. Zmiany być może nie są wielkie, ale mogą okazać się skuteczne.

Instagram szuka nowych rozwiązań do walki z obraźliwymi komentarzamiźródło: shutterstock.com

reklama


Październik to w kilku krajach Narodowy Miesiąc Zapobiegania Prześladowaniom. Instagram postanowił więc włączyć się do świętowania i ogłosił nowe rozwiązania do walki z obraźliwymi komentarzami.

Brak zgody na hejt

Instagram szuka odpowiednich sposobów na to, aby powiedzieć “NIE” hejtowi, który niekiedy wręcz wylewa się z komentarzy w obrębie tego serwisu. Dlatego twórcy aplikacji szukają odpowiednich rozwiązań. Pierwsze z nich to usuwanie komentarzy podobnych do już zgłoszonych przez użytkownika lub inną osobę. Oczywiście, będzie można je zobaczyć zawsze, gdy wybierzemy opcję pozwalającą wyświetlić ukryte komentarze.

źródło: about.instagram.com

Pomysł ten być może nie jest niczym odkrywczym, natomiast ma być formą wzmocnienia innego działania, już obecnego w aplikacji. Jakiś czas temu, Instagram wprowadził bowiem funkcję wysyłania ostrzeżenia użytkownikowi, który chce dodać komentarz podobny do wcześniej zablokowanego przez serwis lub użytkownika. I chociaż w praktyce, nowy dodatek może lekko irytować użytkowników swoim, zapewne czasami nieco zawodnym działaniem – jest to kolejna form ochrony. Dzięki temu, zwłaszcza osoby młodsze, będą mniej narażone na cyberprzestępstwa czy hejt.

Jednak najwidoczniej i to nie wystarczyło Instagramowi w walce z mową nienawiści w sieci. Dlatego też postanowił dodać kolejną opcję, tym razem związaną z prostym komunikatem. Dostanie go każdy użytkownik, który będzie publikował dużo komentarzy o obraźliwej treści. Wówczas na jego ekranie powinno pojawić się ostrzeżenie o możliwości usunięcia jego konta z medium społecznościowego jakim jest Instagram.

źródło: about.instagram.com

Zanim napiszesz – pomyśl dwa razy

Być może wprowadzone przez Instagrama zmiany nie należą do tych radykalnych czy zmieniających funkcjonowanie serwisu. Natomiast na pewno są konieczne. W dzisiejszych czasach, gdy wielu internautów czuje się anonimowy, takie rozwiązanie może skłonić użytkowników do refleksji.

Niestety w praktyce efekty tych rozwiązań mogą okazać się różne, a jak twierdzą specjaliści, z serwisu mogą być usuwane konta osób, których komentarz jest wykryty przez Instagrama jako obraźliwy, chociaż rzeczywiście taki nie będzie. A tym samym wiele kont hejterów wciąż zostanie w użytku. Nie patrzymy jednak na tę kwestię aż tak pesymistycznie i wierzymy w to, że rzeczywiście, nawet pomimo wpadek, liczba kont użytkowników publikujących obraźliwe komentarze, jak i samych komentarzy będzie w obrębie serwisu coraz mniej.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail