X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Znaczny wzrost liczby użytkowników i przychodów. Oto III kwartał na Pintereście

Trzeci kwartał Pinteresta można zaliczyć do udanych. Nie dość, że tempo wzrostu na platformie było wyższe niż na innych mediach społecznościowych, to wzrost przychodów również jest imponujący.

Znaczny wzrost liczby użytkowników i przychodów. Oto III kwartał na Pintereścieźródło: shuttestock.com

reklama


Dla Pinteresta pandemia przyniosła kilka pozytywów. Jednym z nich jest wzrost liczby użytkowników o ponad 26 milionów aktywnych użytkowników. Dodatkowo, ten wzrost przyczynił się również do wzrostu przychodów platformy, co wynika z najnowszego raportu.

442 miliony aktywnych użytkowników

Najnowszy raport Pinteresta pokazuje, że znacznie wzrosła liczba jego użytkowników w III kwartale roku 2020.

źródło: pinterest.com

Jak wynika z raportu, obecnie wynosi ona 442 miliony aktywnych użytkowników. A tempo wzrostu, nawet pomimo tego, że nie jest imponujące, wciąż jest lepsze niż to na innych mediach społecznościowych. Jak czytamy, efektem blokady jest traktowanie Pinteresta nie tylko jako miejsca inspiracji, a wręcz wirtualnego sklepu, a nawet centrum handlowego. Co ciekawe, platforma zauważyła również inny znaczący fakt. W gronie nowych użytkowników są bowiem przeważnie osoby poniżej 25 roku życia.

Wzrost przychodów o 58%

W kwestii przychodów Pinterest również ma się czym pochwalić. Wzrosły one bowiem aż o 58%. Za przyczynę, platforma uznaje zwiększenie liczby reklam i zainteresowania reklamodawców.

źródło: pinterest.com

Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka. Od pandemii, po protesty reklamodawców na Facebooku, w wyniku kampanii #StopHateForProfit. Jednak Facebook robi wszystko aby odbudować zaufanie względem odbiorców. Ciężko jednoznacznie więc stwierdzić, czy ta tendencja utrzyma się długi czas. Natomiast z całą pewnością możemy stwierdzić, że III kwartał roku 2020, należy właśnie do Pinteresta.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail