X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowe narzędzia wspierające osoby poszukujące pracy od LinkedIn

LinkedIn dodaje nowe narzędzia pomagające znaleźć pracę osobom, które jej szukają. Przedstawia również raport odnośnie najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy.

Nowe narzędzia wspierające osoby poszukujące pracy od LinkedInźródło: shutterstock.com

reklama


Przez COVID-19 wiele osób straciło pracę i zostało zmuszonych do poszukiwania nowej. A tu, jak wiadomo, pomocnym medium może okazać się LinkedIn. I to właśnie ten serwis zaproponował nowe narzędzia dla takich osób.

LinkedIn Career Explorer

LinkedIn Career Explorer to pierwsze i główne narzędzie zaproponowane przez serwis. Jego zadaniem, będzie pokazywanie potencjalnych ścieżek zawodowych, jednak w oparciu o umiejętności jakie posiada użytkownik. Sam serwis tłumaczy, że zadaniem narzędzia jest odnalezienie nowej lub przyszłej drogi użytkownika. Co więcej, takie rozwiązanie ma również pokazać nowe opcje rozwoju, których być może wcześniej dana osoba nie brała pod uwagę. Dodatkowo zostaną również ukazane umiejętności nie posiadane przez kandydata, wraz z możliwościami ich nabycia.

źródło: socialmediatoday.com

Nowa propozycja zawodowa nie będzie jednak zbyt daleko odbiegała od zajmowanego wcześniej przez użytkownika stanowiska. Medium za pomocą tego narzędzia chce jedynie przedstawić opcje rozwoju. W dodatku system tu działający został oparty o rzeczywiste opinie, preferencje i doświadczenia ludzi. Obecnie LinkedIn Career Explorer jest dostępny w wersji beta. Na ten moment dokładnie nie wiemy, kiedy to narzędzie pojawi się u nas w kraju.

Przewodnik po popularnych umiejętnościach

źródło: linkedin.com

To nie koniec pomocy ze strony platformy w stosunku do osób poszukujących pracy. LinkedIn wydał bowiem jeszcze przewodnik z elementami raportu, ukazującego najpopularniejsze umiejętności wśród profesjonalistów. Pomoże on zrozumieć w jakich branżach rośnie popyt i jakie kwalifikacje są obecnie pożądane. W tym momencie, według platformy, wśród tych umiejętności znajdują się: programowanie, marketing cyfrowy, prognozowanie finansowe, analiza danych oraz zarządzanie projektami.

Ocena umiejętności użytkownika

Ostatnią już z zmian sprzyjających poprawie komfortu osób szukających pracy i zwiększenie ich szans na tym trudnym rynku jest zwiększenie możliwości dodania umiejętności. Dzięki temu użytkownicy dostają szansę zaprezentowania swojej znajomości konkretnego zakresu tematycznego. Kiedy serwis ją sprawdzi i potwierdzi, na profilu tej osoby pojawia się konkretna odznaka.

źródło: socialmediatoday.com

Sama platforma twierdzi, że osoby wyświetlające odznakę, zwiększały swoje szanse na zatrudnienie średnio o 20%.

LinkedIn od dawna wspiera osoby poszukujące pracy, jak i o pracodawców. Co ważne, serwis wciąż rozwija się na tym polu i szuka nowych sposobów na pomoc w znalezieniu pracy. A one naprawdę działają.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail