X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram testuje nowy sposób reakcji na Stories

Instagram testuje obecnie zmianę sposobu reakcji na Stories. Gdy zostanie wdrożona, znikną one z naszych DM.

Instagram testuje nowy sposób reakcji na Storiesźródło: shutterstock.com

reklama


Użytkownicy Instagrama na pewno dobrze wiedzą jak obecnie wygląda reagowanie na czyjeś Stories. A tymczasem serwis najwyraźniej ocenił ten proces jako niepotrzebny i postanowił go nieco ulepszyć.

Reagowanie na Stories innych użytkowników

Dziś, kiedy tylko zareagujemy na Stories innego użytkownika, pojawia się ona w DM. W dodatku zarówno w naszej skrzynce odbiorczej, jak również w skrzynce osoby, na której relację zareagowaliśmy. Jak sugeruje nam jednak Alessandro Paluzzi na swoim Twitterze, już niedługo powinno się to trochę zmienić.

Jak widać na powyższych tweetach, jeżeli opcja przejdzie pomyślnie fazę testów, reakcje te przestaną trafiać do DM, a będą pokazywały się jako odrębna odpowiedź. Na ten moment niestety nie wiadomo jak dokładnie miałaby wyglądać ta zmiana.

Upodobnianie się do Facebooka

Chociaż Instagram nie wspomina nic o tym, w jaki sposób dokładnie będzie wyglądała ta zmiana, możemy się jednak domyślać, że będzie podobna do tego rodzaju reakcji znanego nam z Facebooka. Już jakiś czas bowiem gigant chce zintegrować wszystkie swoje serwisy, więc nawet nie byłoby w tym nic zaskakującego. Zatem, jeżeli zmiana reakcji zostanie wdrożona, prawdopodobnie reakcje i osoby reagujące powinny pojawiać się w krótkim komunikacie, jak również klikając w Stories. Co tak naprawdę nie byłoby złe, ponieważ na tę chwilę, gdy pojawia się ona w DM, użytkownicy po upływie jakiegoś czasu często już nie pamiętają, na co zareagowali, np. ogniem. Więc w pewnym stopniu, po prostu zaśmiecało to skrzynkę odbiorczą Instagrama. Zatem jeżeli irytuje Was obecny stan rzeczy – uspokajamy. W najbliższym czasie na pewno się to zmieni.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail