X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram testuje timer dla Stories

Obecnie trwają testy nad dodaniem timera pod kółeczko, w którym pokazuje się nasze Stories. Ma to pomóc w zwiększeniu zaangażowania użytkowników.

Instagram testuje timer dla Storiesźródło: shutterstock.com

reklama


Na Instagramie testowane jest obecnie rozwiązanie, które w założeniu ma zwiększyć zaangażowanie odbiorców. Pod kółeczkiem na Stories, ma się bowiem pokazywać timer. Oto co dokładnie będzie mierzył.

Mała zmiana na Instagramie

Być może o tej zmianie nie każdy marzył, ale niemalże każdy użytkownik przynajmniej raz o niej pomyślał. Będzie ona pomocna zwłaszcza wtedy, gdy widząc świecące się kółeczko oznaczające dodanie relacji przez innych użytkowników, poznamy czas jaki jeszcze będzie ono dla nas dostępne. Jak to dokładnie będzie wyglądać, pokazał Matt Navarra, udostępniając post Kyle Harris na Twitterze.

Z ważnych informacji, dodanie timera nie sprawi jednak, że Stories zostaną ułożone w porządku chronologicznym. Nie jest również wiadome na ten moment, czy dodając kilka relacji, timer będzie odliczał czas od tej pierwszej czy ostatniej. I prawdopodobnie odpowiedź na to pytanie dostaniemy dopiero wtedy, gdy testy zakończą się pomyślnie.

Jak może nam to pomóc?

Założeniem Instagrama jest najprawdopodobniej zwiększenie zaangażowania odbiorców, a co za tym idzie, również kliknięcie w kółeczko Stories. Natomiast już teraz użytkownicy zwracają uwagę na możliwości uzależniające. Gdy bowiem użytkownik zobaczy, że relacja będzie dostępna jeszcze przez godzinę, będzie chciał zobaczyć ją, jak i inne, które niebawem będą się kończyć. Tak czy inaczej, zmiana jest ciekawa i na pewno pomoże markom i użytkownikom lepiej zaplanować dodawanie treści w serwisie. Tym bardziej, że w tym przypadku nie ma opcji planowania, przynamniej z poziomu samej aplikacji Instagrama.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail