X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pinterest testuje nowe rozwiązania w Stories

O planach wprowadzenia Stories na Pinteresta wiemy już od pewnego czasu. A pomimo braku zadowolenia użytkowników z tego rozwiązania, platforma wciąż rozwija ten format.

Pinterest testuje nowe rozwiązania w Storiesźródło: shutterstock.com

reklama


Pandemia przyspieszyła znaczenie wprowadzenie Stories u gigantów mediów społecznościowych. Platforma inspiracyjna, czyli Pinterest, również dołączył do tego grona. A w dodatku stale się ono ulepszane

Stories from Pinners

O Stories na Pintereście wiemy już mniej więcej od września zeszłego roku. Jednak na uwagę zasługuje to, w jaki sposób platforma chce rozwijać ten kanał komunikacji. Na początku bowiem, kanał Stories for Pinners był dostępny jedynie dla wybranych twórców. Od znanych nam wcześniej relacji, np. na Instagramie, wyróżnia je jednak to, że nie znikają one po 24 godzinach. Pinterestowi najwyraźniej taka różnica nie wystarczyła. Postanowił on dodać kilka nowych rozwiązań i format ten jest cały czas aktualizowany. Użytkownicy zwrócili uwagę zwłaszcza na dwie zmiany. Pierwsza z nich, to tak zwana wspólna historia.

Druga zaś, to bardziej dynamiczny i stylowy wygląd pasa, na którym znajduje się Stories.

Popularność Stories

Jak widać na powyższych tweetach, nie wszyscy są zadowoleni z obecności Stories tak na Pintereście, jak i wcześniej na Twitterze. Natomiast jest to tak popularny format, że może on przyciągnąć na te serwisy większe grono użytkowników. Ponadto, taki rodzaj treści efemerycznych doskonale sprawdza się podczas promocji osoby, produktu lub usług. I najwidoczniej zarówno serwisy mediów społecznościowych, jak i platforma inspiracyjna, jaką jest Pinterest, boi się zostać z tyłu. W zasadzie stwierdzenie to, potwierdzają również słowa przedstawiciela Pinteresta, które znajdziemy w serwisie socialmediatoday.com. Mówi on wprost o chęci rozwoju, który pozwoli szerzej dotrzeć twórcom do odbiorców, tym zaś, znaleźć odpowiedniego twórcę, którym będą mogli się zainspirować. Ułatwi to też szukanie innych Pinnersów, którzy podzielają wspólną pasję.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail