X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Ciemny tryb na Snapchacie zbliża się wielkimi krokami

Snapchat postanowił dołączyć do innych aplikacji i obecnie testuje modny ostatnio, ciemny tryb.

Ciemny tryb na Snapchacie zbliża się wielkimi krokamiźródło: shutterstock.com

reklama


Kolejna już aplikacja dołącza do grona tych, z ciemnym trybem. Snapchat, bo o nim mowa, ogłosił niedawno, że już prowadzi wstępne testy. Zatem, zapewne już niebawem miłośnicy tego rozwiązania, zobaczą aplikację w nowej odsłonie.

Ciemny tryb na Snapchacie

Testy te, jako pierwszy zauważył serwis appleosophy.com. Jednak później, potwierdził to również sam Snapchat. Nowy, ciemny tryb, miałby wyglądać w następujący sposób.

ciemny tryb, snap

źródło: appleosophy.com

Nie różniłby się zatem zbytnio od tego, co już znamy z innych aplikacji. Zmiany z trybu jasnego na ciemny, będziemy zaś mogli dokonać, wchodząc w ustawienia, a następnie wygląd aplikacji. Do wyboru będzie również możliwość ustawienia ciemnego trybu albo przez cały czas, albo od określonej pory dnia.

Kiedy możemy spodziewać się go w Polsce?

Obecnie trwają, tzw. testy aplikacji na żywo. Oznacza to, że wybrani użytkownicy już korzystają z tego rozwiązania i jest on dostępny już na kilku rynkach. Jednak patrząc przez pryzmat innych aplikacji, które również zdecydowały się na ten krok, możemy spodziewać się tego rozwiązania już niebawem.

I chociaż zapewne w wielu przypadkach, wprowadzenie ciemnego trybu jest wynikiem mody, nie można zaprzeczyć jego pozytywnym korzyściom dla naszego zdrowia. Jednym z głównych, jest bowiem ograniczenie emisji niebieskiego światła, które negatywnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne oraz sen. Dlatego zdecydowanie zainteresowanie się tym tematem przez Snapchata jest czymś pozytywnym. Tym bardziej, że pozostałe większe i popularniejsze aplikacje typu TikTok, Facebook, Instagram już dawno wprowadzenie ciemnego trybu mają za sobą.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail