X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Naklejka umożliwiająca wstawienie linku i nowe tła, czyli nowe opcje od Instagrama

Na Instagramie pojawią się kolejne zmiany. Tym razem, serwis postawił na nowe naklejki i tła o tematyce "Gwiezdnych wojen".

Naklejka umożliwiająca wstawienie linku i nowe tła, czyli nowe opcje od Instagramaźródło: shutterstock.com

reklama


Ciągłe eksperymenty. Tak można określić ostatnie działania Instagrama. Serwis cały czas stara się ulepszać poszczególne funkcje i dodawać nowe opcje. Teraz, ponownie postawił na naklejki i tła. Oto a czym będzie to polegać.

Nowe naklejki

O teście nowych naklejek, jako pierwszy poinformował na swoim koncie na Twittterze Alessandro Paluzzi. Umieścił on bowiem następujący post.

Jak widzimy, w polu naklejek znajdzie się również ta o nazwie link. Specjaliści przewidują, że jest to odpowiedź na zmniejszone zainteresowanie Swipe up, które nie zawsze interesowało odbiorców lub po prostu nie był widoczny. Od teraz, naklejkę z dodanym linkiem, będzie można umieścić dokładnie w tym miejscu, w którym będziemy czuć taką potrzebę. Niestety, prawdopodobnie nie zmienią się jednak zasady dodawania naklejki. Wszystko wskazuje bowiem na to, że Instagram w dalszym ciągu będzie pozwalał na umieszczeniu linku jedynie osobom z ponad 10 000 obserwujących. Chociaż, kto wie, serwis może nam miło zaskoczyć w przyszłości.

Obok naklejki z napisem link, pojawi się również super wzmianka (super mention). Za jej pomocą, prawdopodobnie, będziemy moli oznaczyć, np. osoby, od których nabyliśmy konkretny przedmiot. Będzie zatem to coś, na zasadzie tagu zakupowego.

Tła z Gwiezdnych wojen

O zmianach dotyczących tła, również poinformował nas Paluzzi, na Twitterze.

Miałyby on pojawić się w czatach. I zapewne fani gwiezdnej sagi nie są tym faktem zdziwieni, ponieważ 4 maja to właśnie ich święto.

I chociaż to ciekawa zmiana, na pewno nie będzie na tyle istotna, co wcześniej wspomniane naklejki. Zwłaszcza dla twórców i marek. To właśnie te dwie grupy dostaną bowiem możliwości wyeksponowania tego, na czym im najbardziej zależy, tj. linku do treści czy produktu.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail