X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowe narzędzia od Instagrama mają ochronić nas przed obraźliwymi wiadomościami

Instagram postawił nad ochronę użytkowników przed obraźliwymi wiadomościami prywatnymi. Nawet wtedy, gdy kontaktujący się z nami użytkownik założy nowe konto.

Nowe narzędzia od Instagrama mają ochronić nas przed obraźliwymi wiadomościamiźródło: shutterstock.com

Dostajesz jedną wiadomość, która najłagodniej mówiąc, nie jest dla Ciebie przyjemna. Blokujesz. Po jakimś czasie dostajesz nową wiadomość, od tej samej osoby, z innego konta. I tak trwa to już jakiś czas. Jeżeli miałaś lub miałeś taką sytuację – mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Instagram właśnie dodał narzędzie, które to zmieni.

Filtry w wiadomościach prywatnych

Ta zmiana powinna ucieszyć każdego, kto chociaż raz dostał wiadomość o niecenzuralnych, obraźliwych treściach. Instagram wprowadził bowiem kilka ciekawych narzędzi, a wśród nich filtr w DM. Na czym dokładnie on polega? Otóż pozwoli on ograniczyć wysyłanie do Ciebie wiadomości zawierających poszczególne, obraźliwe słowa.

źródło: about.instagram.com

Od teraz dostaniemy możliwość ukrycia prośby o możliwość wysłania wiadomości. Kiedy ją aktywujemy, niechciane wiadomości DM znajdą się w folderze “Ukryte prośby” w skrzynce odbiorczej. Jeżeli natomiast będziemy chcieli sprawdzić skuteczność aplikacji, słowa poddane filtracji zostaną ukryte, chyba że wyrazimy chęć ich zobaczenia.

Co ciekawe, oprócz powszechnie przyjętych terminów, będziemy mogli stworzyć własną listę słów, które będą stanowiły dla Instagrama pomoc w filtracji naszych wiadomości.

Jesteś zablokowany? Już nie napiszesz!

Oprócz filtrów, Instagram postanowił również postarać się ochronić użytkowników przed natrętami. Oznacza to, że wraz z możliwością blokady, będziemy mogli zapobiec również wysyłaniu przez tę osobę do nas nowych wiadomości, z nowych kont, które taka osoba utworzy.

źródło: about.instagram.com

Powyższy screen, który umieścił Instagram na swojej stronie, tłumaczy w jaki sposób taka funkcja miałaby działać. Wszystko co należy zrobić, to wybrać odpowiednią opcję, która zawiera w sobie zdanie “zablokuj (nick użytkownika) i nowe konta, które może utworzyć“. Na dalszym etapie, Instagram będzie identyfikował te osoby po adresie IP, a tym samym nie pozwoli na ponowne wysłanie do Ciebie obraźliwej wiadomości.

Instagram w trosce o nasze bezpieczeństwo?

Niewątpliwie taka forma pomocy ze strony Instagrama była konieczna. Wielu użytkowników bowiem każdego dnia zmaga się z problemem niechcianych wiadomości. Niestety, do tej pory każdy zablokowany przez innych użytkownik, mógł założyć nowe konto. Sytuacja więc w wielu przypadkach się powtarzała. Takie rozwiązanie może zatem pomóc w uniknięciu dostawania niechcianych wiadomości. Cieszyć może nas również fakt, że będzie się ono pojawiało sukcesywnie w ciągu najbliższych tygodni, we wszystkich krajach na świecie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail