X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Sparked, czyli nowa aplikacja wideo do randkowania od Facebooka

Dokładnie 4 minuty - tyle czasu dostanie użytkownik, aby zainteresować sobą drugą osobę. A wszystko to w aplikacji Sparked, czyli najnowszym produkcie Facebooka.

Sparked, czyli nowa aplikacja wideo do randkowania od Facebookaźródło: shutterstock.com

reklama


Najwyraźniej jedna aplikacja randkowa nie wystarcza już Facebookowi. A ponieważ właśnie w czasie pandemii ludzie szukają miłości online, gigant postanowił dać im kolejne miejsce w sieci, gdzie mogą ją znaleźć. Wszystko to za pomocą aplikacji Sparked.

Sparked – aplikacja randkowa

Sparked to kolejna aplikacja Facebooka, stworzona przez firmowy zespół NPE. Czym jednak będzie się ona wyróżniać, w porównaniu z innymi aplikacjami dostępnymi na rynku? Przede wszystkim, przed przystąpieniem do działania w obrębie aplikacji, zespół ludzi będzie musiał zidentyfikować, czy należymy do ludzi życzliwych.

screen przedstawiający zasady Spaked

źródło: theverge.com

Nie jest do końca powiedziane, w jaki sposób Facebook chce tego dokonać, natomiast firma planuje poświęcić na to wystarczająco dużo czasu. Gdy weryfikacja przebiegnie pomyślnie, użytkownik dostaje możliwość odbycia szybkiej, bo 4 minutowej rozmowy z losowo wybraną osobą. Jak twierdzą przedstawiciele, nie będzie tu również żadnych profili publicznych. Podobnie na Sparked nie będzie przesuwania, ani wiadomości DM. Jeżeli po tych 4 minutach, pomiędzy rozmówcami pojawi się chęć dalszej komunikacji, dostaną szansę na drugą, już 10 minutową randkę. Po tym czasie, Sparked zaproponuje wymianę maili, danych na Messengerze itd.

Kolejna aplikacja randkowa

Sparked to już kolejna próba Facebooka na zaistnienie w życiu osób, które chcą się zakochać. Niestety wcześniejsze aplikacje i rozwiązania nie odbiły się tak szerokim echem, jak zapewne oczekiwał tego gigant. Tak czy inaczej, sama formuła nowego produktu NPE jest dosyć ciekawa i zdecydowanie nieco inna od tego, co proponują inne aplikacje. Na uwagę zasługuje również samo podejście do orientacji użytkowników. Każdy, kto będzie chciał zalogować się do aplikacji, będzie musiał podać czy jest zainteresowany kobietami, mężczyznami lub osobami niebinarnymi, a następnie są pytani, czy są otwarci na umawianie się z osobami transpłciowymi. Obecnie Sparked jest dostępny w wersji beta, natomiast tak naprawdę jej powodzenie będzie zależało od użytkowników i tego, czy zdecydują się tym razem dać szansę Facebookowi.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail