X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Dane użytkowników Clubhouse znalazły się na popularnym forum dla hakerów

Clubhouse dołączył do niechlubnego grona serwisów social media, z których nastąpił wyciek danych. Trafiły one na popularne forum dla hakerów.

Dane użytkowników Clubhouse znalazły się na popularnym forum dla hakerówźródło: shutterstock.com

reklama


Popularną ostatnio aplikację Clubhouse spotkał ostatnio podobny los do innych social media. Na popularne forum dla hakerów trafiły bowiem dane osobowe ponad 1,3 miliona użytkowników. Sama aplikacja zaś, nie potwierdza tych doniesień.

Clubhouse został zhakowany

W sobotę pojawił się raport CyberNews, który zawierał informację dotyczącą wypływu danych osobowych użytkowników Clubhouse, na popularne forum dla hakerów. Dane te, miały pochodzić z kont aż 1,3 miliona osób. Wśród nich, prawdopodobnie znalazły się informacje na temat identyfikatora użytkownika, nazwy, adresu URL zdjęcia, liczby obserwujących, nazwy profili w innych social media itd. Co na to sami przedstawiciele aplikacji? Swoją opinię postanowili zawrzeć oni w jednym ze swoich postów na Twitterze.

Jak czytamy, według Clubhouse, doniesienia o zhakowaniu danych są nieprawdą. Dodatkowo, twórcy uważają również, że wszystkie dane, o których mowa, to publiczne informacje profilowe, do których tak naprawdę dostęp może uzyskać każdy za pośrednictwem samej aplikacji lub API.

Dane (nie) pod kontrolą

Według raportu, wyciek ten nie dotyczył jednak wyłącznie aplikacji Clubhouse, ale również 500 miliona użytkowników LinkedIn, jak również użytkowników Facebooka. Specjaliści natomiast twierdzą, że tak naprawdę nie jest trudno w dzisiejszym świecie wykraść cudze dane osobowe, nawet przez wzgląd na publiczny, ogólny dostęp do podstawowych informacji. Najnowsze doniesienia w tej sprawie są tylko dowodem na wciąż rosnący problem związany z zabezpieczeniami serwisów społecznościowych. Dlatego tak istotne jest, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci i nie podawać jeszcze większej ilości poufnych danych. O czym również wielokrotnie staramy się przypominać na serwisie socialpress.pl.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail