X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram pozwoli dodać zaimki do profilu, aby użytkownicy mogli wyrażać siebie

Coraz więcej serwisów social media dodaje możliwość uzupełnienia profilów użytkownika o zaimki płciowe. Teraz do tego grona dołącza również Instagram.

Instagram pozwoli dodać zaimki do profilu, aby użytkownicy mogli wyrażać siebieźródło: shutterstock.com

reklama


Wpisanie zaimków osobowych jest już możliwe na Instagramie. Medium postanowiło w ten sposób pomóc swoim użytkownikom lepiej wyrazić siebie, a tym samym ułatwić interakcje w obrębie serwisu.

Zaimki płciowe na Instagramie

Opcja zostanie wprowadzona wraz z najnowszą aktualizacją aplikacji. To, w jaki sposób można dodać zaimek w swoim profilu, pokazał w jednym z postów Instagram.

Jak widzimy, aby to zrobić, powinniśmy wejść w Ustawienia. Kolejnym krokiem jest wybór opcji ułatwiającej nam edycję profilu i uzupełnienie pola Zaimki. Do wyboru mamy już kilka gotowych, ale możemy także wpisać własny. Co ważne, użytkownicy w każdej chwili mogą zmieniać i edytować wybrane zaimki, a także zdecydować, czy będą one widoczne dla wszystkich, czy tylko dla wybranych.

Instagram dołącza do innych serwisów

Chociaż Facebook jest serwisem macierzystym Instagrama, dodawanie zaimków płciowe jest już na nim możliwe od jakiegoś czasu. Nie tak dawno, opcję tę dodał również Linkedin. Teraz przyszedł czas na Instagrama. Zadaniem wszystkich serwisów jest danie użytkownikom wyrażenia swojej tożsamości, jak również ułatwienie komunikacji w obrębie serwisu. Tym samym, zaimki płciowe zaznaczą obecność różnych osób w sieci, a tym samym, być może zwrócą uwagę na istotny problem społeczny. Jednak przede wszystkim, dla osób, dla których takie określenie siebie jest istotne, aktualizacja ta jest czymś naprawdę długo wyczekiwanym.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail