X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Netflix wkroczy na rynek gier z nową usługą subskrypcyjną

Gigant subskrypcyjny już niebawem planuje wejść szturmem na rynek gier. Będzie je oferował, podobnie jak filmy, w pakiecie subskrypcyjnym.

Netflix wkroczy na rynek gier z nową usługą subskrypcyjnąźródło: shutterstock.com

reklama


Rynek gier jest jednym z tych, które obecnie najszybciej się rozwijają. A skoro tak jest, coraz bardziej zaczynają się nim interesować giganci. Jak wynika z najnowszych raportów w tej sprawie, Netflix prawdopodobnie obecnie pracuje nad swoją własną platformą gamingową.

Netflix a rynek gier

Jako pierwszy z serwisów, o planach Netflixa doniósł serwis The Verge. Wyciągnął on taki wniosek, analizując poszczególne informacje. Pierwsza z nich, dotyczyła poszukiwań dyrektora do nadzorowania nowych działań, związanych z grami przez Netflixa. W raporcie znajdziemy  również informację, jakoby Netflix badał w tym momencie pakiet gier, który przypomina Apple Arcade, a tym samym nie planuje wyświetlać reklam podczas grania. Inny zaś raport, jasno wykazał, że Netflix już posiada kogoś, kto zajmuje się nadzorowaniem planów dotyczących wejścia na rynek gier. Co ciekawe, taki rodzaj usługi składałby się z licencjonowanej własności intelektualnej Netflix i oryginalnych prac zleconych niezależnym studiom. Pierwsze efekty, mielibyśmy zaobserwować już w 2022 roku.

Co na to sam serwis?

Netflix zapytany o swoje plany związane z rynkiem gier, odpowiada bardzo dyplomatycznie. Twierdzi, że platforma chce się rozwijać. W dodatku, Netflix zauważa wzrost zainteresowania treściami interaktywnymi, związanymi z takimi hitami serialowymi jak: Stranger Things, Dom z papieru czy Do wszystkich chłopców. I chociaż nie usłyszeliśmy jasnej odpowiedzi, tak naprawdę na ten moment może to być odpowiednia wskazówka tego, co w przyszłości zobaczymy na znanej i lubianej platformie streamingowej.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail