X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Od teraz możemy osadzać filmy z Facebooka i ustawiać ich czas początkowy

Facebook pozwoli od teraz na osadzanie filmów z medium, zaczynając jego wyświetlanie od momentu, który wcześniej sami ustalimy.

Od teraz możemy osadzać filmy z Facebooka i ustawiać ich czas początkowyźródło: shutterstock.com

reklama


Kolejna mała a potrzebna zmiana na Facebooku. Gigant mediów społecznościowych umożliwia nam bowiem od teraz, osadzanie filmów wraz ze wskazaniem momentu, od którego chcemy aby rozpoczynało się odtwarzanie.

Ustawienia czasu podczas osadzania

Ta zmiana, która już od jakiegoś czasu jest dostępna na serwisie YouTube, na pewno ucieszy niejednego. Mamy tu na myśli możliwość osadzania treści video i wybranie czasu, od którego chcemy, aby po osadzeniu zaczynało się jego odtwarzanie. O tej opcji jako pierwszy, na swoim profilu na Twitterze, poinformował Valon Kierolli. Pokazał tym samym, jak taka zmiana miałaby wyglądać.

Jak widzimy, Facebook umożliwi nam wpisanie czasu, od którego zaczyna się wybrany przez nas moment. Tym samym to właśnie od tego czasu, będzie rozpoczynało się odtwarzanie wideo. Dzięki tej zmianie, odbiorca nie będzie musiał samodzielnie wyszukiwać odpowiedniego momentu, ani oglądać całej treści wideo.

Zmiana mała. Ale czy cieszy?

Na pewno cieszy, ale i ułatwia. Często bowiem filmy na Facebooku są bardzo długie, a użytkownik chce jedynie powołać się lub podzielić wybranym fragmentem. Dodatkowo, możemy zauważyć jak popularny jest ten rodzaj osadzania na serwisie YouTube. Twórcy korzystają z opcji: udostępnij od tego momentu, np. w momencie przygotowywania treści wspominkowych. Marki zaś, gdy dany influencer mówi o ich produktach, a jednoczenie nie jest im na rękę wstawianie całego wideo, a tym samym promowanie konkurencji. Wydaje nam się zatem, że chociaż zmiana ta wydaje się być niepozorna, może znacznie wpłynąć na komfort użytkowania każdego, kto na co dzień korzysta z Facebooka. A więc w rezultacie, oceniamy ją na plus.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail