X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Trwają testy reklam w świecie VR na Facebooku

Reklamy VR na Facebooku zbliżają się wielkimi krokami. Gigant mediów społecznościowych jest obecnie w fazie testów.

Trwają testy reklam w świecie VR na Facebookuźródło: facebook.com

reklama


Ah ten Facebook. Nie potrafi podarować sobie prac nad nowymi rozwiązaniami i podążaniem za trendami związanymi z nowymi technologiami. Może i dobrze! Bo obecnie prowadzi testy reklam w świecie VR, które będą dostępne w obrębie serwisu.

Reklamy w świecie VR

O co dokładnie chodzi? Idealnie przedstawia to poniższa animacja.

źródło: facebook.com

Jak zatem łatwo wywnioskować, Facebook chce rozwijać się w dziedzinie nowych technologii i szukać nowych rozwiązań VR. Niestety, w związku z tym potrzebuje dość dużych nakładów pieniężnych. W rezultacie więc, powstał pomysł reklam, które mogłyby pojawiać się w środowisku VR. Jak widać na animacji, użytkownik za ich pomocą mógłby wejść w interakcję z produktem, za pośrednictwem Google. Byłby to zatem kolejny pomysł na to, w jaki sposób marki mogłyby pokazać się użytkownikom.

Co na to Facebook?

Jak czytamy, swoją opinię w tej kwestii przedstawił Oculus. Twierdzi on, że działania te mają za zadanie zachęcenie do wejścia w świat VR konsumentów. A tym samym, poprawienie ich doświadczeń, co z kolei przyczyni się do dalszego rozwoju w Facebook Reality Labs. Ponadto, reklamy w środowisku VR zwiększają możliwości mareketerów i marek. Dzięki temu, mogą one w ciekawszy sposób dotrzeć do nowych odbiorców, w akceptowalny przez nich sposób.

Informacja ta powinna być niezwykle istotna dla reklamodawców i marek. Sprzedaż sprzętu VR odnotowuje ostatnio znaczne wzrosty. Zaczynają się o nie opierać nawet te branże, których wcześniej byśmy nie podejrzewali. A skoro Facebook wychodzi z taką propozycją, widocznie widzi w tym potencjał, w tym również finansowy. Trzeba również przyznać – takie działania gigant podjął odpowiednio szybko.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail