X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Chiny z zakazem streamingu online dla dzieci poniżej 16 roku życia

Nowe ograniczenia odnośnie obecności dzieci i młodzieży zostaną niebawem wprowadzone w Chinach. Celem jest przeciwdziałanie uzależnieniu od internetu tej grupy wiekowej i poprawa jakości edukacji.

Chiny z zakazem streamingu online dla dzieci poniżej 16 roku życiaźródło: shutterstock.com

reklama


To już kolejny zakaz Chin, którego celem jest redukcja czasu, jaki dzieci i młodzież spędzają przed komputerem. Pierwszy z nich dotyczył ograniczeń czasowych grania w gry. Teraz przyszedł czas na zakaz streamingu online dla dzieci poniżej 16 roku życia.

Nowe ograniczenia w Chinach

Komunistyczna Partia Chin postanowiła wprowadzić nowe regulacje prawne w zakresie streamigu. Od teraz, operatorzy gier nie mają prawa zezwalać nastolatkom na streaming, jeżeli nie skończył on 16 lat. Co ciekawe, przepisy te są kontynuacją zmian jakie wprowadził rząd w walce z uzależnieniem. Wcześniej wprowadzono już ograniczenia czasowe na granie, np. zakaz grania dłużej niż jedną godzinę w piątki, soboty i niedziele. Warto również zaznaczyć, że taka zmiana prawa nie jest znaczącą jedynie dla dzieci i młodzieży. Ucierpią na niej również wielkie koncerny gamingowe. Chociażby te, które przodują w Chinach, czyli Tencent Holdings i ByteDance.

Można by więc zacząć się zastanawiać, czy prawo to nie będzie obchodzone przez młodszych użytkowników w ten sposób, że będą oni podawać inny wiek, niż mają w rzeczywistości. I na to przygotował się rząd w Chinach. W przyszłości chce on bowiem wdrożyć specjalnie opracowany w tym celu system uwierzytelniania tożsamości. Dodatkowo, same gry również zostaną odpowiednio prześwietlone, pogrupowane i sklasyfikowane.

Skąd taki pomysł?

Wytyczne te mają na celu poprawienie jakości życia dzieci i młodzieży w Chinach, a także redukcję czasu, jaki spędzają w internecie. tym samym, rząd uważa nowe przepisy jako przeciwdziałanie uzależnieniu od internetu, a tym samym, zminimalizowaniu problemów, z jakimi zmagają się młodsi użytkownicy.

Natomiast zmiany te mają jeszcze inne zadanie. Chiny chcą również w ten sposób poprawić jakoś edukacji i dobrobytu pokolenia. Nauka jest bowiem w tym kraju niezwykle istotnym elementem, przez wielu uważanym za przyszłość kraju. Dzięki takim ograniczeniom, rząd przewiduje poprawę, a zarazem zwiększenie wskaźnika ukończenia dziewięcioletniego programu obowiązkowej edukacji do ponad 96 procent.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail