X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Chiny z zakazem streamingu online dla dzieci poniżej 16 roku życia

Nowe ograniczenia odnośnie obecności dzieci i młodzieży zostaną niebawem wprowadzone w Chinach. Celem jest przeciwdziałanie uzależnieniu od internetu tej grupy wiekowej i poprawa jakości edukacji.

Chiny z zakazem streamingu online dla dzieci poniżej 16 roku życiaźródło: shutterstock.com

reklama


To już kolejny zakaz Chin, którego celem jest redukcja czasu, jaki dzieci i młodzież spędzają przed komputerem. Pierwszy z nich dotyczył ograniczeń czasowych grania w gry. Teraz przyszedł czas na zakaz streamingu online dla dzieci poniżej 16 roku życia.

Nowe ograniczenia w Chinach

Komunistyczna Partia Chin postanowiła wprowadzić nowe regulacje prawne w zakresie streamigu. Od teraz, operatorzy gier nie mają prawa zezwalać nastolatkom na streaming, jeżeli nie skończył on 16 lat. Co ciekawe, przepisy te są kontynuacją zmian jakie wprowadził rząd w walce z uzależnieniem. Wcześniej wprowadzono już ograniczenia czasowe na granie, np. zakaz grania dłużej niż jedną godzinę w piątki, soboty i niedziele. Warto również zaznaczyć, że taka zmiana prawa nie jest znaczącą jedynie dla dzieci i młodzieży. Ucierpią na niej również wielkie koncerny gamingowe. Chociażby te, które przodują w Chinach, czyli Tencent Holdings i ByteDance.

Można by więc zacząć się zastanawiać, czy prawo to nie będzie obchodzone przez młodszych użytkowników w ten sposób, że będą oni podawać inny wiek, niż mają w rzeczywistości. I na to przygotował się rząd w Chinach. W przyszłości chce on bowiem wdrożyć specjalnie opracowany w tym celu system uwierzytelniania tożsamości. Dodatkowo, same gry również zostaną odpowiednio prześwietlone, pogrupowane i sklasyfikowane.

Skąd taki pomysł?

Wytyczne te mają na celu poprawienie jakości życia dzieci i młodzieży w Chinach, a także redukcję czasu, jaki spędzają w internecie. tym samym, rząd uważa nowe przepisy jako przeciwdziałanie uzależnieniu od internetu, a tym samym, zminimalizowaniu problemów, z jakimi zmagają się młodsi użytkownicy.

Natomiast zmiany te mają jeszcze inne zadanie. Chiny chcą również w ten sposób poprawić jakoś edukacji i dobrobytu pokolenia. Nauka jest bowiem w tym kraju niezwykle istotnym elementem, przez wielu uważanym za przyszłość kraju. Dzięki takim ograniczeniom, rząd przewiduje poprawę, a zarazem zwiększenie wskaźnika ukończenia dziewięcioletniego programu obowiązkowej edukacji do ponad 96 procent.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail