X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Weryfikacja konta na Instagramie – co warto o niej wiedzieć?

Jakie warunki musi spełnić konto, by zostało zweryfikowane? Co zrobić, aby uzyskać znacznik na profilu? Oto najważniejsze informacje na temat procesu weryfikacji na Instagramie.

Weryfikacja konta na Instagramie – co warto o niej wiedzieć?źródło: shutterstock.com

W ostatnich miesiącach na Facebooku i Instagramie wprowadzano szereg różnych aktualizacji mających usprawnić wnioskowanie o weryfikację. Instagram postanowił więc przybliżyć ten proces i odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania.

Bezpieczeństwo użytkowników

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że użytkownicy, którzy utworzyli swoje konto na Instagramie przed 2009 rokiem, mogą zostać poproszeni o wskazanie daty swojego urodzenia. To sposób na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników. Innym działaniem w tym zakresie jest weryfikacja kont.

Weryfikacja na Instagramie – w jakim celu?

Weryfikacja jest sposobem na to, aby użytkownicy mieli pewność, że konta godne uwagi, śledzą lub których poszukują, są autentyczne i prowadzone przez odpowiednie osoby. Dlatego znaczniki weryfikacji, które pojawiają się obok nazw kont osób publicznych, celebrytów lub marek są ważnym symbolem.

W ramach bieżących prac Instagram dokonał przeglądu procesu weryfikacji. Jak się okazuje, niektórzy użytkownicy nie byli pewni, w jaki sposób on przebiega. Twórcy aplikacji podsumowali więc wszystkie informacji i wskazali, że aby konto uzyskało status zweryfikowanego, musi być:

 • autentyczne: reprezentować prawdziwą osobę lub zarejestrowaną firmę/podmiot,
 • unikatowe: być jedynym należącym do firmy lub osoby, którą reprezentuje,
 • kompletne: musi być publiczne i posiadać uzupełnioną biografię, zdjęcie profilowe i co najmniej jeden post,
 • znaczące: musi reprezentować dobrze znaną, wyszukiwaną osobę, markę lub podmiot.

Warto wiedzieć, że tylko jedno konto na osobę lub firmę może zostać zweryfikowane, z wyjątkiem kont w różnych językach.

smartfon z widokiem logo Instagrama

źródło: unsplash.com

Zgłoszenie do weryfikacji na Instagramie

Konta są weryfikowane na podstawie wielu źródeł wiadomości. Wnioskowanie o weryfikację możliwe jest poprzez formularz w aplikacji, a wymagania informacji są takie same dla Instagrama, jak i Facebooka.

Wchodząc w Ustawienia > Konto, znajdziemy wariant Poproś o weryfikację. Wówczas Instagram poprosi o:

 1. dodanie oficjalnego dokumentu tożsamości,
 2. potwierdzenie, że dana osoba publiczna, celebryta lub marka są rozpoznawalne publiczne – wskazując kategorię (np. Sport, Muzyka, Moda, Twórca cyfrowy/bloger/influencer), opcjonalnie wpisując grupę odbiorców oraz wymieniając imiona, nazwiska lub pseudonimy, pod którymi dana osoba lub organizacja jest znana,
 3. opcjonalnie możliwe jest dodanie do 5 linków do artykułów, kont z mediów społecznościowych, aby wykazać rozpoznawalność konta – materiały sponsorowane i promocyjne nie są brane pod uwagę.
weryfikacja na Instagramie

źródło: shutterstock.com

Instagram używa przesłanych informacji wyłącznie po to, aby określić, czy dane konto spełnia kryteria do jego weryfikacji. Samo przesłanie formularza nie gwarantuje uzyskania statusu zweryfikowanego.

Warto wiedzieć, że po weryfikacji nie można zmienić nazwy użytkownika na swoim koncie, ani przenieść znacznika na inne konto.

Instagram podkreśla również, że weryfikacja konta nie jest to oznaką aprobaty ze strony aplikacji dla danego profilu lub faworyzowania wybranych użytkowników. Jest ona bezstronna i opiera się o przekazane informacje i wiarygodne źródła.

Kiedy Instagram może odebrać oznaczenie weryfikacji?

Instagram wskazuje także sytuacje, w których możliwe jest odebranie oznaczenia lub wyłączenie konta.

Profil może stracić status zweryfikowanego, jeśli:

 • będzie reklamować oznaczenie potwierdzające weryfikację, przekaże je albo sprzeda,
 • użyje zdjęcia profilowego, sekcji biogramu lub nazwy do promowania innych usług lub aktywności, które naruszają Zasady społeczności lub Regulamin,
 • spróbuje zweryfikować konto za pomocą osoby trzeciej,
 • zbyt wiele razy przełączy konto z publicznego na prywatne.

W przypadku zweryfikowanych kont istnieje ryzyko, że mogą one stać się celem hakerów, którzy będą chcieli przejąć nad nimi kontrolę i na przykład sprzedać odznakę. Dlatego Instagram w zaleca uwierzytelnianie dwuskładnikowe, aby ochronić się przed włamaniami i próbami oszustwa. My również przypominamy o tym, aby zadbać o bezpieczeństwo swojego profilu i wchodząc w Ustawienia > Bezpieczeństwo, wzmocnić zabezpieczenia konta za pomocą aplikacji uwierzytelniającej lub wiadomości SMS.

źródło: materiały Instagrama

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail