X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram spyta użytkowników o datę urodzenia

Jeśli Twoje konto na Instagramie zostało utworzone przed 2009 rokiem, wkrótce aplikacja może poprosić Cię o wskazanie daty urodzenia. To kolejne działania jej twórców dla poprawy bezpieczeństwa.

Instagram spyta użytkowników o datę urodzeniaźródło: shutterstock.com

reklama


Instagram stale pracuje nad zwiększeniem bezpieczeństwa swoich użytkowników, szczególnie tych najmłodszych. Dlatego w najbliższych tygodniach właściciele kont, którzy nie wprowadzili wcześniej swojej daty urodzenia, otrzymają powiadomienie z prośbą o uzupełnienie tej informacji. Dzięki temu Instagram będzie mógł kontynuować pracę nad stworzeniem i implementacją nowych narzędzi i funkcji przeznaczonych dla młodszych użytkowników.

Zapytanie o datę urodzenia

Od 2019 roku Instagram prosi o podanie daty urodzenia przy tworzeniu nowego konta. Osoby, które utworzyły konto przed 2019 rokiem i do tej pory nie podały swojej daty urodzenia zobaczą dwa rodzaje powiadomień.

  • Po uruchomieniu aplikacji

Po otworzeniu aplikacji, Instagram wyświetli powiadomienie z prośbą o wprowadzenie daty urodzenia. Powiadomienie pojawi się kilkakrotnie, aby przypomnieć użytkownikowi o konieczności udzielenia tej informacji, by w dalszym ciągu móc korzystać z Instagramu.

widok zapytania o wiek na Instagramie

źródło: about.instagram.com

  • Przy drażliwych lub drastycznych treściach

Przy ostrzeżeniach pojawiających się przed wyświetleniem postów, które mogą zawierać drażliwe lub drastyczne treści, pojawi się prośba o jednorazowe wprowadzenie daty urodzenia, o ile użytkownik nie udzielił tej informacji wcześniej.

widok zapytania o wiek na Instagramie

źródło: about.instagram.com

Bezpieczeństwo użytkowników

Twórcy aplikacji w ostatnich miesiącach wprowadzili wiele funkcja dla poprawy bezpieczeństwa. W lipcu pisaliśmy o nowych opcjach dla kontroli treści kontrowersyjnych. W sierpniu zaś informowano o dodatkowych funkcjach, które chronią przed nadużyciami, m.in. ograniczeniu liczby niechcianych wiadomości prywatnych i komentarzy czy automatycznym filtrowaniu obraźliwych słów, sformułowań i emoji do ukrytego folderu.

Instagram zaczyna już teraz prosić niektórych użytkowników o wskazanie swojej daty urodzenia. To ważne, aby zapewnić bezpieczeństwo młodym użytkownikom.

Źródło: na podstawie informacji prasowej

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail